Jak správně jíst při hubnutí?

Jak správně jíst při hubnutí?

Pokud chceme hubnout, je třeba zaměřit se na stravu a na pohyb. Obě možnosti mají něco do sebe. Nyní se však podíváme hlavně na to, jak se skutečně správně stravovat, aby naše redukce hmotnosti měla požadovaný efekt. Klíčem k samotnému úspěchu je správně sestavený jídelníček.

Právě ten totiž dokonale pasuje na naše tělo, a na náš životní styl a samotné aktivity, které vykonáváme. V jednom ohledu je s celou řadou jiných společný, a to v množství jídla, které obsahuje.

Jezte pravidelně, několikrát denně

A tak každý z dobře napsaných jídelníčků by měl obsahovat několik porcí jídla, která by se měla rovnoměrně rozložit do pěti až šesti časových úseků.

Jedině tak si tělo navykne na určitou pravidelnost, a to jak v přísunu energie, tak v přísunu vitamínů, tuků, sacharidů a dalších látek.

To vše následně povede k tomu, že změníme metabolismus, a tělo již nebude mít potřebu ukládat vše, co získá.

A jak ukazují zkušenosti, právě takový dietní jídelníček je nejlepší cestou, jak zhubnout, a to přirozenou cestou.

A často je zajímavé, že může obsahovat i více jídla, než jedli obézní lidé dříve. Jenom je rozdíl v jeho kvalitě.

A jaké potraviny konzumovat?

Odpověď na tuto otázku je poměrně snadná. Ty zdravé, a to v tom nejrozmanitějším množství. V tomto principu by totiž měla být základem pestrá zdravá výživa, která dokáže s naším tělem skutečné divy. Z hlediska vitamínů je důležité ovoce a zelenina, z hlediska sacharidů rýže nebo celozrnné těstoviny, z hlediska vlákniny celozrnné pečivo, a z hlediska bílkovin mléčné výrobky a maso. K tomu je třeba přidat kvalitní rybu, a základ jídelníčku je jasně daný. Samozřejmě není to vždy cesta, jak rychle zhubnout, ale je to cesta jak zhubnout přirozeně, a jednou provždy, bez nežádoucího jo-jo efektu. A jak říkají sami odborníci, tato cesta je ta jediná správná.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.