Jak se zbavit bolesti krku a zad? Cviky, které zaručeně pomůžou

Jak se zbavit bolesti krku a zad? Cviky, které zaručeně pomůžou

Bolesti páteře mohou postihnout celou řadu lidí. Nejčastějšími příčinami je práce v předklonu, časté a nekvalitní sezení u počítače, nebo špatný podklad hlavy při spánku. Samozřejmě bolesti se dá nejenom zbavit, ale také předcházet. Pojďme se podívat na cviky, které nám mohou pomoci a v případě, že je budeme dělat správně, tak určitě pomůžou.

Dělejte časté přestávky

Pokud jste v dané rizikové skupině, vytvářejte si přestávky, při kterých krční páteř protáhnete. Ideálně stačí, pokud se postavíte, narovnáte svá záda, upažíte předloktí a přitisknete své lokty k tělu.

Toto poměrně jednoduché cvičení proti bolesti krku, je ideální několikrát zopakovat.

Stejně tak účinným cvikem vhodným při protažení je také uklonit hlavu k vašemu pravému rameni, pravou ruku položit na levé ucho, a lehce zatáhnout.

Tím se dané oblast perfektně protáhne. Totéž samozřejmě zopakujte i na druhé straně.

Jak cvičit také doma?

Samozřejmě zmíněné metody můžete vyzkoušet kdekoliv, a je ideální je realizovat právě v práci. Cvičení je však velmi vhodné často vykonávat, a tím si krční páteř výrazným způsobem uvolnit a protáhnout. Stačí zaujmout takzvanou pozici střechy, kdy dlaně i chodidla zapřete do podložky.

Následně se snažíte vytlačit kostrč co nejvýše, a ramena stahujete co nejdále od uší. Přitom hlavu necháte jenom volně viset. Pokud by vám cvik nešel ideálně, je možné i pokrčení kolen.

U dalšího, taktéž poměrně jednoduchého cviku je vhodné sedět, a to na podložce v takzvaném tureckém sedu. Vaše ramena a záda by měla být v dokonale rovné poloze, a vaše dýchání plynulé a uvolněné. Poté stačí zavřít oči a plně se soustředit na to, že budete postupně předklánět hlavu dopředu, a spolu s ní můžete mírně předklonit i vaše tělo. Vše dělejte velmi plynule a pomalu, a plně se na daný cvik soustřeďte. Díky němu rozhodně svou krční páteř taktéž snadno uvolníte, a zbavíte se bolesti. Aktuálně patří mezi nejúčinnější cvičení doma. Ideální je podobné cviky aplikovat každý den, zvláště pokud jste na bolesti náchylní.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.