Jak se stravovat při cvičení?

Jak se stravovat při cvičení?

Změny jídelníčku jsou nutné při mnoha změnách našeho režimu. A to nejenom pokud plánujeme zhubnout, ale i pokud plánujeme, že se budeme věnovat více cvičení. A je jedno, zda se bude jednat o posilovnu, nebo o cvičení doma. V tomto případě je totiž nutné zaměřit se na několik látek, které bude třeba tělu dodávat ve větším množství.

A to ideálně ve formě potravin, nebo potravinových doplňků.

Jídlo je nutné také načasovat

Samozřejmě cvičit bychom v žádném případě neměli s úplně plným žaludkem, ale rozhodně ne ani na lačno.

Ideální je najíst se nejpozději hodinu před započetím našeho tréninku. Samozřejmě základem naší stravy by měla být bohatá snídaně, které dokáže dodat dostatek energie.

Při intenzivním cvičení, či posilování bychom rozhodně neměli zapomenout na to, aby náš jídelníček byl bohatý na proteiny, které jsou základním stavebním kamenem našeho těla. Určitě je znáte spíše pod názvem bílkoviny.

Nacházejí se v mléčných výrobcích, ve vejcích, ale samozřejmě také v bílém mase.

To by tak mělo při cvičení tvořit jeden ze základů našeho jídelníčku. V případě, že se před tréninkem nestihnete pořádně najíst, tak neváhejte využít potravinových doplňků.

Čemu se vyhnout?

Naopak je vhodné vyhnout se tučným výrobkům – tedy těm, které obsahují takzvané nezdravé tuky a naopak přidat ty, kde jsou ony zdravé. Mezi ty patří například tuky v rybách, nebo tuky rostlinného původu. Ty ničemu nevadí. Co však vadí, to jsou cukry a to v podobě sladkostí, ale například i ze světlého pečiva. To je vhodné nahradit jídelníček celozrnným, které má větší množství vlákniny.

Základem je pestrá strava

Tělo však potřebuje i řadu jiných látek a minerálů, tak rozhodně nespoléhejte na to, že budete kombinovat pouze bílkoviny a ryby. Základem by měl být i dostatek ovoce a zeleniny. Ta navíc vyniká v tom, že nemá téměř žádné kalorie, a navíc jí tělo poměrně snadno stráví a vám tak zbývá mnohem více energie třeba na cvičení v posilovně, kde tak můžete podporovat nejenom růst svalové hmoty, ale díky aerobnímu cvičení také intenzivněji spalujete tuk.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.