Jak působí ovoce na lidské tělo? Čtěte.

Jak působí ovoce na lidské tělo? Čtěte.

Už od útlého věku je nám neustále vštěpováno to, že bychom měli do našeho jídelníčku zařadit dostatečné množství ovoce a zeleniny. Pojďme se tedy podívat primárně na ovoce, které by měl obsahovat každý zdravý jídelníček sestavený odborníkem. A to hlavně proto, abychom se skutečně cítili maximálně zdraví. Logicky je ale důležité to, jaké primárně zvolíme.

Vitamíny jsou to hlavní

Tím nejdůležitějším v ovoci jsou jistě vitamíny.

Ideální jsou citrusy, které díky vitaminu C, ale i mnoha dalším dokážou účinně zvyšovat naši obranyschopnost a díky tomu si můžeme být jisti tím, že budeme méně náchylní na nemoci.

Stejně tak jsou ale podobné druhy vitamínů v citrusech vhodné třeba při omrzlinách, ale i různých kožních problémech.

Citrony v tomto směru vedou.

Ideální i jako vnitřní dezinfekce

Mnoho druhů ovoce však má doslova dezinfekční účinky, jelikož dokáže z našeho těla dostat různé škodlivé látky. Ideální, pokud podobnými, ale i plísňovými onemocněními trpíme. Dokonalým příkladem může být třeba avokádo, ale stejně tak i borůvky, které se dokážou poprat i s mnoha problémy, které trápí náš trávicí systém. Ideální volba i v případě, kdy hledáme správný jídelníček pro úpravu trávení a chceme zajistit to, aby naše trávení bylo takové, jaké má být. Tomu ale dokáže pomoci také banán.

Skvělá volba při dietě

Mnoho druhů ovoce se ale hodí i při nezbytné redukci váhy. I když se říká, že může obsahovat cukr, ne vždy to vadí. Ovoce totiž obsahuje i vlákninu, ale například ananas látky, které zamezují ukládání tuků. V tomto směru jsou dobrou volbou třeba i arašídy, které jsou ale zelenina. Ty mimo zdravých tuků obsahují i látky bojující proti onemocnění krve – zvláště při chudokrevnosti.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.