Banán, geniální ovoce ve zdraví i nemoci

Banán, geniální ovoce ve zdraví i nemoci

V dobách minulých doslova nedostatkové zboží, ale dnes samozřejmá součást obchodů nejenom s ovocem a zeleninou. Kromě toho, že je banán maximálně chutný je také velmi zdravý. A tak je jasné, že dietní jídelníček, který ho neobsahuje, je zcela určitě špatný a a měli bychom se mu vyvarovat. A proč? Jelikož banán obsahuje řadu látek, které nám pomohou při hubnutí, ale i při tom, abychom se cítili dobře.

Důležitá vláknina

Co je dobré zmínit, to je vláknina, která je v banánu obsažena.

Ta je při hubnutí skutečně to nejlepší, jelikož nejenom že napomáhá udržovat pocit sytosti, ale zároveň dokáže napomáhat dobré funkci našich střev a tak i využívání různých živin, a to s ohledem na správné trávení naší potravy.

To může vést zcela určitě také k tomu, abychom si cítili dokonale ve formě.

Skvělá volba pro náš krevní systém

Ačkoliv se velmi často uvádí, že potřebné železo obsahuje hlavně červené maso, není tomu tak. I banány jsou v tomto směru volbou, jaká nezklame. A tak lze skvěle bojovat třeba proti chudokrevnosti, jelikož dokážou stimulovat hemoglobin potřebný právě pro správné fungování a okysličování naší krve. A pokud už o ní mluvíme, je třeba dodat, že banány obsahují i vitamín B6, který zajistí i udržování správné hladiny glukózy.

Ideální i proti stresu

Málokdo ví, že banán může pomoci i proti celé řadě psychických problémů, kterým zcela logicky dominuje nepříjemný stres. V takovém případě jistě stačí pravidelná konzumace, díky které se dokonale zklidníme. Na to vše má vliv látka zvaná jako tryptofan. Proto banány obsahují dietní jídelníčky, jelikož v současné době je stres jednou z výrazných civilizačních chorob.

Výborný při dietě

Na co ale také nezapomenout? Především na fakt, že banán je určitě dobrou potravinou při dietě, protože dokáže stimulovat náš metabolismus a přispět tak k lepšímu spalování tukových zásob.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.