Banán, geniální ovoce ve zdraví i nemoci

Banán, geniální ovoce ve zdraví i nemoci

V dobách minulých doslova nedostatkové zboží, ale dnes samozřejmá součást obchodů nejenom s ovocem a zeleninou. Kromě toho, že je banán maximálně chutný je také velmi zdravý. A tak je jasné, že dietní jídelníček, který ho neobsahuje, je zcela určitě špatný a a měli bychom se mu vyvarovat. A proč? Jelikož banán obsahuje řadu látek, které nám pomohou při hubnutí, ale i při tom, abychom se cítili dobře.

Důležitá vláknina

Co je dobré zmínit, to je vláknina, která je v banánu obsažena.

Ta je při hubnutí skutečně to nejlepší, jelikož nejenom že napomáhá udržovat pocit sytosti, ale zároveň dokáže napomáhat dobré funkci našich střev a tak i využívání různých živin, a to s ohledem na správné trávení naší potravy.

To může vést zcela určitě také k tomu, abychom si cítili dokonale ve formě.

Skvělá volba pro náš krevní systém

Ačkoliv se velmi často uvádí, že potřebné železo obsahuje hlavně červené maso, není tomu tak. I banány jsou v tomto směru volbou, jaká nezklame. A tak lze skvěle bojovat třeba proti chudokrevnosti, jelikož dokážou stimulovat hemoglobin potřebný právě pro správné fungování a okysličování naší krve. A pokud už o ní mluvíme, je třeba dodat, že banány obsahují i vitamín B6, který zajistí i udržování správné hladiny glukózy.

Ideální i proti stresu

Málokdo ví, že banán může pomoci i proti celé řadě psychických problémů, kterým zcela logicky dominuje nepříjemný stres. V takovém případě jistě stačí pravidelná konzumace, díky které se dokonale zklidníme. Na to vše má vliv látka zvaná jako tryptofan. Proto banány obsahují dietní jídelníčky, jelikož v současné době je stres jednou z výrazných civilizačních chorob.

Výborný při dietě

Na co ale také nezapomenout? Především na fakt, že banán je určitě dobrou potravinou při dietě, protože dokáže stimulovat náš metabolismus a přispět tak k lepšímu spalování tukových zásob.

Móda pro plnoštíhlé

BENCH Tričko černá

529 

Móda pro plnoštíhlé

JDY Tričko ‚TINNE‘ zelená

289 

Móda pro plnoštíhlé

VILA Tričko modrá

389 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.