Hubnutí jízdou na longboardu je super

Hubnutí jízdou na longboardu je super

Při hubnutí je určitě třeba věnovat se i sportovní aktivitě. A to z toho důvodu, že díky tomu můžeme výrazně zrychlit náš metabolismus, stejně jako máme jistotu i toho, že zlepšíme naši fyzickou kondici, stejně jako můžeme i posílit. Ne každý ale chce jít cestou tradiční sportovní aktivity, kam se řadí třeba jízda na kole, běh, nebo například plavání. Na hubnutí totiž mohou platit i sporty moderní. Jaké konkrétně?

Neváhejte a zkuste longboard

O co se jedná? Pokud víte, co je skateboard, potom si longboard představíte velmi snadno. A to díky tomu, že z jeho tvaru primárně vychází. Pouze s tím rozdílem, že je podstatně delší, má větší kolečka, jiný tvar a je také rovný. Jízda na něm se stává v poslední době velmi moderní, a to hlavně díky tomu, že je spojován s jízdou z kopce. Stejně tak lze jezdit ií po rovině, díky čemuž přidáváte další možnost pohybu.

Jak prospějeme našemu tělu?

Podívejme se společně na to, jak nám jízda na longboardu při hubnutí prospěje. V první řadě tím, že pokud jedeme na rovině, je třeba, bychom se jednou nohou odráželi. Samozřejmostí je možnost obě nohy střídat, což následně vede k tomu, že je obě procvičujeme. A to ve v rámci všech svalů. A protože tento pohyb můžeme označit za aerobní aktivitu, je více než jasné, že se nám zvýší tep a zvýší se nám také metabolismus našeho těla. Navíc je to zábavnější, než běh.

Prospět našemu tělu ale můžeme i ve chvíli, kdy jedeme z kopce. Cílem je se na longboardu nejenom udržet, ale také jet správným směrem. Toho docílíme správným ovládáním nohou, ale i vyvažováním rovnováhy rukou. Díky tomu zapojujeme Řadu svalových skupin, které napínáme i povolujeme. Skvělá alternativa ke cvičení v posilovně. Stačí několik jízd a na svém těle budete pociťovat únavu. Poté stačí den odpočinku, a poté není nic jednoduššího, než vyrazit za zábavou i zdravým životním stylem znovu.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.