Crossfit: oblíbený kruhový trénink žen i mužů

Crossfit: oblíbený kruhový trénink žen i mužů

Možných metod, které jsou dnes spojeny s cvičením, existuje celá řada. Jednou z takových je i Crossfit. O co se jedná? Jde o postup založený na původních formách kruhového tréninku, který měl za cíl protáhnout celé tělo. Možnosti, metody a postupy byly výrazně inovovány, díky čemuž je Crossfit unikátní formou cvičení, která má za cíl přinést lepší fyzickou kondici, stejně jako má za cíl také posílit, nebo spalovat tuky.

Co vše Crossfit obsahuje?

Jak jsme již zmínili, jedná se o systém cvičení, který obsahuje hned několik konkrétních prvků, které budeme postupně střídat. Pokud se podíváme na několik konkrétních možností, velmi často se využívají různé shyby, stejně jako stojky, ale i angličáky. Výhodou daného cvičení je určitě to, že z části využíváme váhu vlastního těla, stejně jako to, že nepotřebujeme v podstatě jakékoliv složité stroje a pomůcky. Pokud si s naší váhou nevystačíme, je možné použít prvky, jako jsou jednoduché činky, kettlebelly, nebo i medicinbaly. Mnohdy plně stačí i něco tak obyčejného, jako je běžné švihadlo.

Pod vedením trenérů

Klasický Crossfit je dnes spojený především s intenzivní lekcí, která je pod vedením zkušeného trenéra. Postupem času již není problém cvičit svépomocí. Na rozdíl od dříve využívaného kruhového tréninku je Crossfit založený na výraznější intenzitě, díky čemuž z našeho těla můžeme během kratší doby vymáčknout skutečné maximum. Díky tomu máme jistotu, že se výsledky projeví mnohem dříve.

Dané cvičení je vhodné nejenom tam, kde je třeba spalovat přebytečné tukové zásoby, ale je ideální volbou samozřejmě také ve chvíli, kdy je třeba posílit naše svaly, nebo se dostat do formy. Oproti běžné kulturistice má tato metoda přirozeně výhodu v tom, že cvičíme komplexně celé tělo, nikoliv že se zaměřujeme na jednu konkrétní partii, kterou potřebujeme posílit.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.