Fitness plán je důležitý – a to nejen pro začátečníky

Fitness plán je důležitý - a to nejen pro začátečníky

Rozhodli jste se něco udělat se svým tělem, a kromě správného jídelníčku budete také cvičit? Pokud je tomu skutečně tak, pamatujte i na to, že roli by měla hrát jak jistá pravidelnost, tak i nutnost zabývat se svým tělem od hlavy až k patě. I proto je důležité mít sestavený fitness plán (nejen na hubnutí), který zaručeně dokáže přinést úspěch a je vhodný nejen pro začátečníky. Podívejme se společně na to, v čem je tak dobrý.

Budete cvičit pravidelně

Stejně jako pravidelné dodržování jídelníčku, musí být pravidelné i cvičení. Jedině tak bude co možná nejefektivnější. Vaše svaly budou v pravidelných intervalech namáhané, což znamená, že se nejenom posílí, ale znamená to i to, že budou mít dostatek času na regeneraci. Postupem času tak budete nabírat svalovou hmotu, stejně jako budete cítit větší sílu. Na co dále nesmíme zapomínat, to je i velký vliv na spalování tuků, které pravidelné cvičení má.

Fitness plán zajistí protažení celého těla

Pokud s cvičením začínáte, znamená to, že pro vás bude první dny základem takzvaný kruhový trénink, během kterého protáhnete veškerá svaly vašeho těla. Teprve poté bude sestavený fitness plán, v rámci kterého se v jednom cvičebním dni budete věnovat konkrétní skupině, nebo skupinám svalů. Díky tomu budou více namáhány a ve zbylé dny mohou lépe regenerovat. Během týdne takt rovnoměrně a přitom velmi intenzivně procvičíte celé tělo, což se za pár týdnů pozitivně podepíše nejenom na vaší kondici, ale i na tom, jak budete vypadat.

Střídání typů cvičení

Fitness plán by měl přirozeně respektovat také vaše konkrétní cíle. Pokud budeme názornější, je třeba říci, že kromě posílení můžete mít za cíl také zhubnutí přebytečných tukových zásob. V takovém případě je přirozeně ideální kombinovat jak posilování, tak i aerobní metody konkrétního cvičení. A to proto, že obě cesty jsou spojeny s jiným účelem a obě přinášejí jiné konkrétní výsledky.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.