Co je potřeba ke cvičení v posilovně?

Co-je-potřeba-ke-cvičení-v-posilovně-posilování-fitness-kulturistika

Pokud jste ještě nikdy nebyli v posilovně nebo nevíte, co si tam vzít, tak tento článek je přesně pro vás. Pro cvičení mimo domov budete potřebovat kvalitní oblečení, z hygienických důvodů ručník, vodu a další. Na následujících několika řádcích jsme pro vás připravili jednoduché shrnutí základních potřeb do posilovny případně fitcentera.

Kvalitní oblečení
Oblečení na cvičení doma i v posilovně musí být vzdušné a musí dobře sát pot. Nesmí být příliš velké, protože třeba volnější teplátky se vám mohou zachytit do rotopedu. Nenoste do posilovny šusťáky nebo oblečnění ze systetického materiálu. Kvalitní oblečení můžete nakoupit přímo ve fitness centru nebo ve specializovaných prodejnách.

Ručník
Spíše 2 ručníky. Jeden použijete na sprchování a druhý na utírání potu při cvičení popř. si jej položíte na lavici, když budete cvičit. Buďte ohleduplní vůči ostatním, kteří taky cvičí. Určitě není příjemné si lehnout na mokrou propocenou lavici. Je to nehygienické.

Vodu
Při cvičení je důležité pravidelné pití (doplňování tekutin). Udává se pít asi 0,3 – 0,5l na 10kg živé váhy. Zabráníte dehydrataci a zlepšíte fyzický výkon.

Velmi kvalitní obuv
Obuv musí být lehká a pevná. U obuvi se klade důraz na fixaci kotníku, předejdete tím možnému zranění.

Rukavice
Většina žen, ale i někteří muži používají při cvičení rukavice, aby neměli po cvičení mozoly. Obvykle to bývá po dobu prvního měsíce od začátku cvičení, než vám kůže na dlaních postupně začne tvrdnout. Po ztvrdnutí dlaní nebudete mít žádné problémy s mozoly atd. Ze začátku si lidé stěžují na bolesti dlaní, ale to do měsíce od začátku cvičení přejde.

Spolucvičícího
Jak se říká „ve dvou se to lépe táhne“ a to platí ve fitness centru dvojnásob. Hodně lidí nechodí do posilovny z obavy, že budou sami v prostředí neznámých lidí.

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Top broskvová / bílá

459 

Móda pro plnoštíhlé

OPUS Top ‚Ilayda‘ bílá

569 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.