Čím nahradit nezdravá jídla?

Čím nahradit nezdravá jídla?

Nezdravá jídla jsou obecně velkým problémem. Nejenom, že se po nich může výrazně přibírat, ale samozřejmě mají negativní vliv i na zdraví našeho těla a jeho správné fungování. I proto by je neměl obsahovat žádný dietní jídelníček, ze kterého by měla být kompletně vyřazena.

Primárně se potom jedná o jídla smažená, jídla s vysokým obsahem tuku, ale také jídla sladká, včetně různých sušenek a zákusků.

Pojďme se tedy podívat na to, čím je nejlépe nahradit.

Jak nahradit smažená jídla?

To této kategorie můžeme nahradit třeba často podávané přílohy ve formě příloh, jako jsou hranolky, krokety a další.

Ideální volbou, pokud se chuti brambor nechceme vzdát, je využívat jejich vařenou alternativu.

Buď v podobě běžných vařených, nebo lze využít i bramborovou kaši s nízkotučným mlékem, či oblíbené šťouchané brambory.

Ty se doporučují v každém zdravém jídelníčku. Ještě lepší jsou však přílohy zeleninové, a to jak ve vařeném, ta třeba i dušeném, nebo syrovém stavu.

Zeleninou, nejlépe čerstvou a křupavou bychom poté měli nahrazovat i různé chipsy a lupínky.

Jak nahradit sladká jídla?

V oblasti sladkých jídel může být často potíž v tom, že ani náhrada za umělá sladidla nejsou pro naše tělo tou správnou volbou. Řešení ale přesto existuje, a má název stévie. Tato unikátní rostlina je výrazně sladší než cukr, a přitom nemá na naše tělo tak negativní účinky. Ideální volba, pokud milujete sladké, ale nechcete mít výčitky.

Tučné maso nahraďte libovým

Pečený bůček a další pochoutky jsou sice lákadlem, ale v rámci životního stylu je nezbytné se jim vyhnout. Jsou totiž natolik nezdravé a kalorické, že je nespálíme ani dlouhodobým cvičením, kterému pomohou 100% přírodní prášky na hubnutí (např. zelená káva nebo Obezin). Tučná masa je proto vhodné nahradit libovými variantami. Nabízí se kuřecí nebo krůtí prsa bez kůže, popřípadě kvalitní kýta, nebo i kotleta.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.