Ovesné vločky, jedinečný zdroj energie

Ovesné vločky, jedinečný zdroj energie

Ačkoliv je celá řada lidí nenávidí, rozhodně nelze říci, že by nebyly dobré, nebo dokonce vhodné v rámci naší stravy. Spadají totiž do segmentu takzvané zdravé výživy, díky čemuž je obsahuje i zdravý jídelníček. To je jasný důkaz o tom, že ovesné vločky jsou pro naše tělo skutečně v mnoha směrech prospěšné a mají tak řadu pozitiv.

Na úvod je určitě třeba říci, jak vlastně vznikají. Jejich výroba je poměrně jednoduchá, jelikož při ní dochází k loupání ovsa. Dojde k vyčištění hrubého zrna a následně k procesu, kdy potravina navlhne a následně se zase usuší. Díky tomu dojde k aktivaci různých látek, ale také k tomu, že vločky dostanou tu správnou chuť. Následně vše projde ještě loupačem a vločky jsou na světě.

Obsah živin je skutečně rozsáhlý

Pokud sami uvažujeme nad tím, že je začneme výrazněji konzumovat, je určitě třeba vědět, proč vlastně a k čemu jsou tak dobré.

Hlavním prvkem jsou jistě bílkoviny, které jsou nezbytné, ať už držíme dietní jídelníček, nebo i ve chvíli, kdy začínáme posilovat a chceme tak podpořit růst našeho svalstva. Dále jsou obsaženy i zdravé nenasycené mastné kyseliny, fosfor, nebo lecitin.

Samozřejmostí je i poměrně velké zastoupení vitamínů. V těch nechybí důležité B1 a B6, ale stejně tak i vitamin E.

Pozitivem pro naše kosti je poté i obsah vápníku. Drobnou vadou na kráse ovesných vloček může být o něco vyšší obsah tuku, ale vzhledem k množství, které jsme schopni konzumovat, není tato hodnota nijak alarmující.

V čem nám pomohou?

Dietu a posilování jsme tedy již zmínili. Přesto je třeba ještě dodat, že obsahují lehce rozpustnou vlákninu. Ta vyvolá pocit sytosti, ale stejně tak odkáže i regulovat jak cholesterol, tak i glukózu v krvi. I proto vločky konzumuje i celá řada sportovců.

Blahodárně ale oves působí také na naše nervy, nebo dokáže tlumit štítnou žlázu, pokud produkuje nadbytečné množství hormonů.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.