Ovesné vločky, jedinečný zdroj energie

Ovesné vločky, jedinečný zdroj energie

Ačkoliv je celá řada lidí nenávidí, rozhodně nelze říci, že by nebyly dobré, nebo dokonce vhodné v rámci naší stravy. Spadají totiž do segmentu takzvané zdravé výživy, díky čemuž je obsahuje i zdravý jídelníček. To je jasný důkaz o tom, že ovesné vločky jsou pro naše tělo skutečně v mnoha směrech prospěšné a mají tak řadu pozitiv.

Na úvod je určitě třeba říci, jak vlastně vznikají. Jejich výroba je poměrně jednoduchá, jelikož při ní dochází k loupání ovsa. Dojde k vyčištění hrubého zrna a následně k procesu, kdy potravina navlhne a následně se zase usuší. Díky tomu dojde k aktivaci různých látek, ale také k tomu, že vločky dostanou tu správnou chuť. Následně vše projde ještě loupačem a vločky jsou na světě.

Obsah živin je skutečně rozsáhlý

Pokud sami uvažujeme nad tím, že je začneme výrazněji konzumovat, je určitě třeba vědět, proč vlastně a k čemu jsou tak dobré.

Hlavním prvkem jsou jistě bílkoviny, které jsou nezbytné, ať už držíme dietní jídelníček, nebo i ve chvíli, kdy začínáme posilovat a chceme tak podpořit růst našeho svalstva. Dále jsou obsaženy i zdravé nenasycené mastné kyseliny, fosfor, nebo lecitin.

Samozřejmostí je i poměrně velké zastoupení vitamínů. V těch nechybí důležité B1 a B6, ale stejně tak i vitamin E.

Pozitivem pro naše kosti je poté i obsah vápníku. Drobnou vadou na kráse ovesných vloček může být o něco vyšší obsah tuku, ale vzhledem k množství, které jsme schopni konzumovat, není tato hodnota nijak alarmující.

V čem nám pomohou?

Dietu a posilování jsme tedy již zmínili. Přesto je třeba ještě dodat, že obsahují lehce rozpustnou vlákninu. Ta vyvolá pocit sytosti, ale stejně tak odkáže i regulovat jak cholesterol, tak i glukózu v krvi. I proto vločky konzumuje i celá řada sportovců.

Blahodárně ale oves působí také na naše nervy, nebo dokáže tlumit štítnou žlázu, pokud produkuje nadbytečné množství hormonů.

Móda pro plnoštíhlé

Superdry Top černá

539 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.