Cadillac

Cadillac

V čem přesně je tato automobilka zajímavá? Jsou to hlavně osoby, které ji založily. V Americe byl totiž velmi populární Henry Ford, ale postupně došlo k tomu, že se někteří členové jeho společnosti postupně oddělili. A právě ti se stali hlavními zakladateli automobilky, která se začala jmenovat Cadillac. A zatímco Ford měl cíl nabídnout celkem dostupné auto téměř pro každého, automobilka Cadillac měla zcela jiné ambice. Jejím cílem bylo nabídnout automobil pro takovou klientelu, která má peníze a které pochopitelně hledá něco unikátního.

Mnoho inovativních technologií

Za cenu, kterou lidé za Cadillac zaplatili, pochopitelně dostali mnoho zajímavých věcí. Když se podíváme na technologické novinky, které auta této automobilky měly, tak jich bylo poměrně dost. Jednalo se třeba o zajímavou celozavřenou kabinu. Stejně tak nechyběl například ani elektrický startér, který byl zcela unikátní. Dále nechyběla mechanické převodovka, nebo velmi výjimečný motorizace. Nebylo to jenom luxusní svezení, ale byl to také výkon, který mohly dané vozy nabídnout. Jedním z nejzajímavějších motorů byl unikátní a výkonný V8.

Jedny z nejznámějších limuzín

Postupem času automobilka Cadillac nijak neztrácela na své unikátnosti a stále se snažila být jednou z těch jedinečných. Kvalitní materiály, celkový luxus, špičková výbava a maximální pohodlnost. Navíc se jedná o vozy, které zaujmou svou velikostí, jelikož skutečně vypadají robustně, což se pozitivně projeví na vnitřním prostoru. Díky výkonným motorům se však není třeba obávat, že by vozu scházel odpich a rychlost. Vliv na jedinečnost vozů má rozhodně i to, že se Cadillac již v roce 1909 stal jednou z divizí koncernu General Motors, která hledala do svého portfolia výrobce luxusních limuzín, které by doplnily škálu nabízených vozů. I proto se charakteristika modelů dlouhodobě nijak nemění.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.