Zdravý jídelníček: Řeřicha setá

Zdravý jídelníček: Řeřicha setá

I když tato rostlina není v našich končinách nijak extra využívanou přísadou, rozhodně by řeřicha měla mít své místo v našem jídelníčku. Zvláště, pokud by se mělo jednat o zdravý jídelníček. Navíc je možné tuto rostlinu poměrně dobře pěstovat i v domácích podmínkách, třeba v truhlíku, misce nebo květináči. Pochází však z oblasti orientu, kde se používá stále, a to hlavně proto, že byla odnepaměti spojována také s léčitelstvím.

Řeřicha setá, jak se nazývá správně, je typická také svým poměrně vysokým vzhledem a tím, že se s ní můžeme setkat nejenom u nás doma, nebo na zahradě, ale i ve volné přírodě. Navíc je zajímavé to, že samotná řeřicha jako taková má dnes více než 170 různých odrůd. Ne všechny je ale možné využívat v souvislosti s naší kuchyní, kde slouží jako doplněk jídla – oblíbené koření.

V čem nám může být řeřicha prospěšná?

Důležité je samozřejmě vědět, jak nám může řeřicha pomoci k tomu, abychom žili zdravější život. Tedy abychom pročistili naše tělo a začali dodržovat dietní jídelníček, stejně jako abychom se zaměřili na to, aby naše orgány správně pracovaly.

To vše řeřicha setá samozřejmě umí, a to velmi dobře. Pokud budeme konkrétní, má blahodárný vliv třeba na naše ledviny a samozřejmě i celkově na naše močové ústrojí.

Stejně tak ale pomáhá v rámci našeho krevního systému, jelikož díky bohatšímu obsahu železa podporuje krvetvorbu. Konkrétní řeřicha setá poté samozřejmě dokáže posílit také náš organismus, a to hlavně v době, kdy může být náchylný na různé nemoci, které jsou spojeny s případným nachlazením.

Co řeřicha obsahuje?

Daná prospěšné funkce jsou samozřejmě spojeny i s tím, co tato rostlina obsahuje. Je to třeba vitamin C, stejně jako beta karoten, nebo také thiamin a řada oxidantů. Jelikož ale pomáhá i našemu trávení, je vhodná i na hubnutí. Tomu prospívají i antioxidanty, které obsahuje také.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.