Zdravý jídelníček: Řeřicha setá

Zdravý jídelníček: Řeřicha setá

I když tato rostlina není v našich končinách nijak extra využívanou přísadou, rozhodně by řeřicha měla mít své místo v našem jídelníčku. Zvláště, pokud by se mělo jednat o zdravý jídelníček. Navíc je možné tuto rostlinu poměrně dobře pěstovat i v domácích podmínkách, třeba v truhlíku, misce nebo květináči. Pochází však z oblasti orientu, kde se používá stále, a to hlavně proto, že byla odnepaměti spojována také s léčitelstvím.

Řeřicha setá, jak se nazývá správně, je typická také svým poměrně vysokým vzhledem a tím, že se s ní můžeme setkat nejenom u nás doma, nebo na zahradě, ale i ve volné přírodě. Navíc je zajímavé to, že samotná řeřicha jako taková má dnes více než 170 různých odrůd. Ne všechny je ale možné využívat v souvislosti s naší kuchyní, kde slouží jako doplněk jídla – oblíbené koření.

V čem nám může být řeřicha prospěšná?

Důležité je samozřejmě vědět, jak nám může řeřicha pomoci k tomu, abychom žili zdravější život. Tedy abychom pročistili naše tělo a začali dodržovat dietní jídelníček, stejně jako abychom se zaměřili na to, aby naše orgány správně pracovaly.

To vše řeřicha setá samozřejmě umí, a to velmi dobře. Pokud budeme konkrétní, má blahodárný vliv třeba na naše ledviny a samozřejmě i celkově na naše močové ústrojí.

Stejně tak ale pomáhá v rámci našeho krevního systému, jelikož díky bohatšímu obsahu železa podporuje krvetvorbu. Konkrétní řeřicha setá poté samozřejmě dokáže posílit také náš organismus, a to hlavně v době, kdy může být náchylný na různé nemoci, které jsou spojeny s případným nachlazením.

Co řeřicha obsahuje?

Daná prospěšné funkce jsou samozřejmě spojeny i s tím, co tato rostlina obsahuje. Je to třeba vitamin C, stejně jako beta karoten, nebo také thiamin a řada oxidantů. Jelikož ale pomáhá i našemu trávení, je vhodná i na hubnutí. Tomu prospívají i antioxidanty, které obsahuje také.

Móda pro plnoštíhlé

JDY Tričko šedá

229 

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Tričko jedle

389 

Móda pro plnoštíhlé

Urban Classics Tričko černá

389 

Móda pro plnoštíhlé

Urban Classics Tričko černá

289 

Móda pro plnoštíhlé

SELECTED FEMME Tričko bílá

459 

Móda pro plnoštíhlé

Cotton On Tričko bílá

509 

Móda pro plnoštíhlé

Noppies Tričko červená

929 

Móda pro plnoštíhlé

ESPRIT Tričko světle růžová

369 

Móda pro plnoštíhlé

GANT Tričko tmavě modrá

1 629 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.