Zdravý jídelníček: Hlávkový salát

Zdravý jídelníček: Hlávkový salát

Pokud jsou potraviny, které jsou pro nás a naše děti opravdu cenné, určitě je to také hlávkový salát. Ten zaujme hlavně tím, že obsahuje velké množství vody, a to až 95 procent. Nejenom, že ho tak může obsahovat třeba dietní jídelníček, ale je i skvělou volbou ve chvíli, kdy klademe důraz na to, abychom dodržovali pitný režim.

Voda však není tou jedinou základní jednotkou, kterou nabídne a která má vliv na naše tělo.

Pojďme se podívat na další látky, které obsahuje.

Ideální volba pro zdraví našeho těla

Hlávkový salát se řadí mezi zeleninu, což znamená, že nemá zase tolik vitamínů.

Na druhou stranu nemá ani tolik kalorií a tak je ideální ve chvíli, kdy plánujeme hubnutí. To, co však obsahuje a to co je našemu zdraví prospěšné, je určitě bohaté množství draslíku, ale i sodíku nebo vápníku.

To nejsou jediné látky, jelikož dále hlávkový salát obsahuje také hořčík a železo. Bohatý je ale i na prvky, které zase nejsou až tolik obvyklé a jedné se o křemík a fluor.

Poslední velmi prospěšnou látkou je také vláknina, která je nezbytná nejenom pro činnosti našich střev.

Jaké jsou pozitivní účinky hlávkového salátu?

Co samotný salát obsahuje, tedy již víme a tak je důležité říci také to, jak může být prospěšný našemu tělu. To hlavní, proč by ho měl obsahovat zdravý jídelníček je určitě fakt, že dokáže velice dobře vyživovat buňky našeho těla. A to především v oblasti našeho nervového systému, ale stejně tak i v oblasti našeho svalstva.

To však není jediné pozitivum, protože velmi dobře podporuje také látkovou výměnu, a to hlavně ve chvíli, kdy konzumujeme pouze jeho listy. Samotná vláknina je poté dobrá pro zlepšení činnosti našich střev. Dále je ale vhodný i ve chvíli, kdy máme potíže s naší pokožkou, jelikož i na tu má pozitivní vliv – dokáže totiž dobře vyživovat i veškeré tkáně. I to je důvod, proč salát jíst – samozřejmě ideálně čerstvý a syrový.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.