Nemusíte jíst pořád zdravě, dopřejte si občas sladkou pochoutku

Nemusíte jíst pořád zdravě, dopřejte si občas sladkou pochoutku

Zdravý životní styl je trendem posledních let. Pokud i vás zajímá, jistě často sportujete, stejně jako jistě velmi často jíte zdravě. Ne vždy ale musíte jíst zdravě neustále. Mnohdy má tělo jistě chuť na něco nezdravého. A tak není sebemenší důvod mu to jakkoliv upírat. Příkladem může být třeba něco sladkého.

Drobná pochoutka rozhodně neznamená, že byste snad zhatili celý svůj dietní plán, nebo samotné cvičení. Ostatně mnoho jídelníčků obsahuje také dny, kdy můžete jíst s ohledem na vaše potřeby, skutečně cokoliv jenom chcete. Je to i určitá forma motivace, která zároveň ukáže, že jeden den v rámci celého procesu neškodí.

Sladkost může i pomoci

Velmi často jsou sladkosti dokonce nezbytností. A kdy třeba? Pokud vašemu tělu chybí tolik potřebné cukry. Ačkoliv při dietách je cílem jejich vyloučení, neznamená to, že se bez nich tělo obejde. Může to být hlavně nepříjemná nálada a podrážděnost, stejně jako vysoká únava. Obojí může souviset s tím, že tělo nedostatkem cukrů trpí. A právě sladká pochoutka může být cestou, jak jejich hladinu opět doplnit. Ideální je kombinovat cukry jednoduché s těmi složitějšími – sacharidy. V takovém případě přijde maximálně vhod třeba musli tyčinka.

Co vše si lze dopřát?

Pokud o sladkých pochoutkách mluvíme, máme na výběr z celé řady možností, které dnes existují. Když budeme konkrétní, jsou to třeba různé tyčinky nebo sušenky. Takové cukrovinky dnes koupíte na každém rohu a také v mnoha internetových obchodech s cukrovinkami. Mohou to ale být také oblíbená sladká jídla. Třeba plněné ovocné knedlíky, nebo palačinky. Mezi cukrovinky se ale řadí také zákusky z cukrárny. I ty jsou sladkou pochoutkou, kterou si můžeme dopřát kdykoliv, kdy máme chuť na něco sladkého a kdy si chceme doplnit již zmíněnou hladinu nejenom krevního cukru. Dejte však pozor na důležitou věc. A to takovou, že byste to s cukrovinkami rozhodně neměli přehánět.

TIP PRO VÁS

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.