Ketodieta – zkušenosti, recenze a jídelníček

Ketodieta - zkušenosti, recenze a jídelníček

Aktuálně existuje celá řada diet, které mohou být spojeny s poměrně jednoduchou s účinnou redukcí váhy. Jednou z takových možností je také ketodieta. O co konkrétně se jedná? Samozřejmě o možnost zhubnout pohodlně a rychle, bez tolik nepříjemného jo-jo efektu. Základem diety přitom není nic jiného, než správná strava. Tu, kterou ketonová dieta předepisuje, jíme dostatek, a to až v šesti porcích denně. I to je cesta, jak můžeme poměrně snadno zhubnout.

V čem je ketodieta unikátní?

Podívejme se společně na několik unikátů, které s danou dietou přímo souvisí. Jedním z nich je například to, že se jedná o dietní režim, který je založen na dostatečném příjmu bílkovin. Ostatně i proto se vžili pro tento typ diety další názvy, jako třeba Dukanova dieta, stejně jako bílkovinná neboli proteinová dieta. Na základě toho tak ketonová dieta zajistí, že ztrácíte tělesný tuk, a to bez jakéhokoliv vyššího pocitu hladu. To vše díky tomu, že máte dostatek stravy, která je založena právě na bílkovinách. Ty zajistí, že svou hmotnost neubíráte na svalstvu a zároveň zajistí, že když tělo potřebuje energii, vezme si ji z tukových zásob. To se hodí, když praktikujete i účinné cvičení doma. To podpoří spalování tuků a dieta tak bude účinnější, než pokud je založena jenom na jídle.

Ketonová dieta má několik fází

Pokud se rozhodnete dietu držet, je možné ji rozdělit do čtyř hlavních fází. První je pravděpodobně nejobtížnější, jelikož je spojena s rychlejší redukcí vaší hmotnosti. Na tu následně navazuje druhá fáze, která již dovoluje využívat jídelníček o něco pestřejší. Třetí fáze už jenom ustavuje aktuálně zažité trendy ve výživě a pomáhá vám stabilizovat získanou hmotnost. Na tuto fázi již navazuje ta čtvrtá, která už vám umožní jíst pestřeji, ale stále zdravě. Pro dosažení nejlepších efektů je ale doporučováno i během poslední fáze nezapomenout alespoň na jeden bílkovinný den v týdnu. A kde bílkoviny najdete? Třeba v bílém a rybím mase, vejcích, nebo mléčných výrobcích.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.