Jumping – proskákejte se ke krásné postavě

Jumping - proskákejte se ke krásné postavě

Moderní sportovní aktivity jsou dnes velkým hitem. A mezi takové rozhodně patří i Jumping. Je to aktivita, která je dnes stále oblíbenější v rámci různých moderních fitness center. Pokud i vás zajímá, co je na ní tak unikátního a jaký je hlavní důvod k vyzkoušení, pojďme se na to společně podívat.

Jak vlastně Jumping vypadá?

Vše je skryto už v samotném názvu. Ten jasně říká, že Jumping je v podstatě skákání. A je to pravda. Nikoliv ale skákání kdekoliv, na tvrdé podložce, ale jedná se o skákání na trampolíně. Nikoliv ale jenom tak pro zábavu, jelikož cvičení může mít různou intenzitu. Na základě té dochází k tomu, že jsou efektivně spalovány tuky. Jumping tak můžeme označit za moderní aerobní aktivitu určenou každému, kdo má zájem sportovat a především zhubnout.

Pokud se na to, jak Jumping vypadá, podíváme blíže, potom je celé cvičení založeno především na menších poskocích, stejně jako je založeno i na rychlých sprintech, nebo je založeno na balancování na trampolíně. I díky tomu jsou během cvičení zapojovány jednotlivé druhy svalů a může tak docházet ke komplexnímu procvičení celého těla.

Ideální volba pro celkové zdraví

Ano, je to hlavně aktivita, která má pozitivní vliv na redukci tukových zásob, což ke zdraví jako takovému rozhodně přispívá. Dále ale Jumping přichází i s několika dalšími pozitivními vlastnostmi. Mezi ně řadíme i to, že přirozeně dochází ke zrychlování metabolismu, a také k tomu, že se zapojují jednotlivé sekreční žlázy. Vlivem pocení tak mohou být z těla vylučovány různé nežádoucí látky. Stejně jako i jiné sportovní aktivity, také Jumping umí nabídnout i možnost psychického uvolnění, jelikož během cvičení jsou z těla také celkem efektivně vylučovány endorfiny. A to hormony štěstí.

Kdo si může Jumping vyzkoušet?

Dalo by se říci, že je určený skutečně pro každého. Určitě zde nejsou jakékoliv limity spojené s věkem, hmotností, nebo fyzickou kondicí. Na druhou stranu jen třeba připomenout, že ne všechny lekce Jumpingu jsou určené pro začátečníky a pro takové osoby, které chtějí tuto moderní formu cvičení vyzkoušet. Také je třeba dodat, že Jumping je určený každému, koho už pomalu přestává bavit klasický aerobik a hledá něco nového a zábavnějšího. V tomto mají tyto dvě možnosti cvičení celkem hodně společného. Stejně tak platí, že si cvičení může vyzkoušet každý, kdo hledá dobrou aerobní aktivitu, která mu pomůže zhubnout.

Kde cvičit?

Možností je hned několik. Sice je možné cvičit i doma, třeba u výukového DVD, ale stále bychom neměli zapomínat na to, že Jumping vznikl primárně jako kolektivní aktivita a tak by se na něj mělo také pohlížet. Ideální jsou tedy různá fitness centra, stejně jako četná centra moderních sportů, kde jsou právě jeho lekce, jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé aktivně nabízeny.

Místa, kde můžete trénovat Jumping jsou po celé České republice, konkrétní města jsou Praha, Brno, České Budějovice, Pardubice, Zlín, Olomouc, Uherské Hradiště, Hradec Králové a Plzeň.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.