Jak podpořit paměť, myšlení a koncentraci?

Jak podpořit paměť, myšlení a koncentraci?

Paměť je to nejdůležitější, co v životě potřebujeme. Neobejdeme se bez ní v zaměstnání, při studiu, ale třeba v osobním životě. Jsou však situace, kdy schopnost zapamatovat si věci postupně klesá. Hlavně tedy ve stáří. Stejně tak jsou situace, kdy potřebujeme naši paměť výrazným způsobem podpořit.

Své o tom vědí hlavně studenti o zkouškovém období. Je proto dobré vědět, jak umět stimulovat náš mozek k tomu, aby dokázal lépe vnímat a aby si hlavně dokázal mnohem lépe zapamatovat řadu věcí.

Východisko je v přírodě i chemii

Velmi často se tak uchylujeme k různým přírodní. Sem patří rozhodně rostlina nesoucí název ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný. Právě z výtažků této rostliny dnes najdeme na trhu nejvíce produktů, které mohou podpořit naši paměť. Můžeme užívat třeba různé tablety, stejně jako není problémem pít třeba různé čaje nebo odvary. Tím ale nabídka produktů nekončí, jelikož je i řada dalších, které dokážou zlepšit celkové prokrvení mozku, které právě ke zlepšení naší paměti, ale i ke zlepšení naší koncentrace přímo vede.

Pomůže také životní styl a prostředí

Dané produkty jsou dnes rozhodně nejjednodušší cestou, kterou můžeme jít. Dokonce u zmíněných starých lidí se doporučuje, aby byla jejich konzumace již pravidelná. Doplnit ale musíme i to, že podpořit paměť lze i naším životním stylem. Platí totiž, že pokud se stravujeme zdravě a správně, má naše tělo včetně mozku dostatek vitamínů a látek, které ke správné funkci potřebuje. Vliv na paměť, soustředění a koncentraci ale má i prostředí, kde se nacházíme. Pravděpodobně není lepšího stimulu, než dostatek kyslíku. Čím lépe a více je náš mozek okysličován, tím lépe je schopen pracovat. Proto se nám na čerstvém vzduchu může ušit lépe, než místnosti. Stimulovat ho a zlepšit koncentraci ale můžeme i jednodušeji – třeba kávou.

Móda pro plnoštíhlé

s.Oliver Tričko černá

349 

Móda pro plnoštíhlé

heine Tričko starorůžová

789 

Móda pro plnoštíhlé

Dorothy Perkins Tričko bílá

279 

Móda pro plnoštíhlé

GAP Tričko měděná

509 

Móda pro plnoštíhlé

heine Tričko bobule

519 

Móda pro plnoštíhlé

heine Oversized tričko khaki

719 

Móda pro plnoštíhlé

VILA Tričko ‚Mia‘ bílá

359 

Móda pro plnoštíhlé

ONLY Carmakoma Tričko modrá

309 

Móda pro plnoštíhlé

G-Star RAW Tričko černá

809 

Móda pro plnoštíhlé

TOM TAILOR Tričko žlutá

469 

Móda pro plnoštíhlé

GAP Tričko námořnická modř

309 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.