Jsou to především naše děti, které mohou mít těchto problémů více a více. Odřeniny totiž k dětskému životu neodmyslitelně patří. Stejně tak se ale třeba při práci, nebo při sportu můžeme odřít i my dospělí. Důležité je tedy vědět, jak při hojení odřenin postupovat a co by mělo být ideální cestou, jak se jich zbavit co nejdříve.
Tím nejlepším je samozřejmě využít různých mastí, které jsou pro hojení odřenin přímo vyráběné. Velmi dobrými výrobky jsou bandáže pro hojení odřenin. Jejich cílem je nejenom urychlit hojení, ale je jejich cílem také zlikvidovat případné bakterie, které by se mohly prostřednictvím nedokonalého strupu k vaší pokožce dostat. Ochrání tak před případnou infekcí.
Kyslík je důležitý
Další dobrou radou, pokud hledáme cesty jak zahojit odřeniny je ta, že bychom neměli zapomínat na dostatečné okysličování dané rány a vzniklého strupu. Právě kyslík je totiž v celém procesu regenerace velmi důležitý. Pokud tedy už musíme ránu zakrýt, vždy je dobré volit prodyšnější materiál, aby nedošlo k úplnému utěsnění. Mimo to je samozřejmě dobré pohybovat se v čistějším prostředí. Kam bychom s danou ranou vůbec neměli, to jsou jak místa s vysokým výskytem prachu, tak i místa s vysokým výskytem špíny. V ideálním případě bychom dítě neměli pouštět ven, dokud se nevytvoří celistvý strup.
Co dalšího na odřeniny? Vlhkost pomáhá
V rámci tvorby strupu bychom neměli zapomínat i na to, že vyšší vlhkost rozhodně není na škodu. Právě naopak. To může souviset jak s častým mazáním, tak i s různými speciálními hydratačními gely, nebo také s vlhčenými obvazy. Ty stačí umístit na ránu. Ačkoliv to na první pohled bude vypadat, že daná odřenina mokvá. Celý proces se tím urychlí. Navíc nebude hrozit tak velké riziko odloupnutí strupu a tedy nutnost začít celý hojící proces od samotného počátku. Vše poté můžeme podpořit také dobrou stravou, ve které by neměly chybět vitaminy ze skupiny B, A nebo také vitamin C.