Znáte cvičení P90X? (2. část)

Znáte cvičení P90X? (2. část)

V minulém dílu jsme se zabývali obecně cvičením P90X. Dnes vám chci říct něco o stravě. Strava je u cvičení extrémně důležitá a u P90X tomu není jinak. Pokud se špatně stravujete a cvičíte, tak se vám svalová hmota může měnit na hmotu tukovou. To je především problém „pevnějších“ jedinců.

Cvičení doma P90X je vlastně velmi zajímavé a hlavně není nudné, jako to bývá u rutinního navštěvování posilovny. Proto jej mnoho lidí vřele doporučuje.

Jak se stravovat?

P90X je rozděleno na 3 milníky respektive měsíce.

1. měsíc: Strava v prvním měsíci cvičení by měla být složena především z živočišných bílkovin jako je maso. Dále z brambor a mléčných výrobků.

2. měsíc: Další měsíc vyvážíme poměr sacharidů a bílkovin v poměru téměř 50:50.

3. měsíc: Ve třetím a posledním měsíci bychom měli do stravy dostat co nejvíce sacharidů. Musíme jíst těstoviny, rýži a také brambory.

Pokud začnete se cvičením ihned je téměř zaručeno, že na svém těle uvidíte změny již za několik týdnů. Změny nastanou především ve zpevnění postavy, úbytku několika kilogramů tuku, ale hlavně ve zlepšení kondice.

Cvičení doma P90X probíhá vždy okolo 50-60 minut, takže by neměl být problém si na něj udělat čas i pokud máte hodně nabitý den.

V dalším díle vám sepíšu konkrétní cviky na jednotlivé dny cvičení doma.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.