Získat práci nemusí být vůbec problém

Získat práci nemusí být vůbec problém

Nezaměstnanost v naší zemi je v porovnání s celou řadou vyspělých států poměrně vysoká. To ale neznamená, že nemůžeme práci získat. Naopak. Stačí jenom vědět, jak na to. Vše samozřejmě začíná už u nás samotných. To hlavní, na co dnes zaměstnavatelé hledí, je třeba naše vzdělání, stejně jako naše další znalosti a dovednosti.

Rozhodovat může ale i praxe, stejně jako zkušenosti, nebo řada dalších vlastností, které máme. To vše samozřejmě můžeme v průběhu našeho života neustále zdokonalovat a tak je jenom na nás, zda tímto směrem půjdeme. Kdo se snaží, ten své šance zvyšuje.

Mnohdy rozhoduje i pohovor

To, co nás může dělit od vysněné práce, je rozhodně také pohovor. Právě na něho musíme dorazit tak, abychom udělali dojem. Rady, jak se připravit na pohovor jsou přitom poměrně prosté. Roli hraje naše oblečení, náš vzhled, ale také to, jak jsme načerpali informace o firmě a jak navenek dokážeme působit. Pokud přesvědčíme i z hlediska našich znalostí a zkušeností, můžeme mít vyhráno. Samozřejmě každý pohovor je v tomto směru jiný a mohou nás posuzovat nejenom personalisté, ale třeba také psychologové. Důležité je na pohovoru nelhat, působit sebejistě, ale zároveň mít jistotu určité pokory.

Rozhoduje i volba konkrétního zaměstnání

Dnes mají lidé potřebu hledat si zaměstnání, které je spojeno s vysokou mzdou. Málokdo však požadavky dokáže splnit a zkušenostmi v daném oboru také nijak neoplývá. To následně vede k tomu, že jsou takoví uchazeči o zaměstnání vyloučeni. To může budit dojem, že získat práci je složité. I proto platí, že každý by se měl hlásit na tu pozici, která odpovídá jeho kvalifikaci. Dostat se výše dnes nemusí být ve větších firmách problém. A to ať už začínáte třeba jako operátor aktivní zákaznické linky. Postupně se můžete dostat na tu pasivní, na teamleadera, na kontrolu kvality, ale i na vedoucího jednotlivého projektu. A to díky tomu, že si vás od nejnižší pozice firma vychová.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.