Pokud bychom chtěli kukuřici zařadit do konkrétní čeledi, potom spadá do skupiny lipnicovitých. Jedné se o zajímavou rostlinu s ještě zajímavějšími plody, které jsou tvořeny klasy s výrazně žlutými plody, které konzumujeme. Nikoliv však, syrové, jelikož kukuřice by měla projít před konzumací tepelnou úpravou.
Může se konzumovat teplá i studená, a velmi oblíbenou možností jsou její sterilované formy, které se přidávají k jídlům, ale stejně tak i do zeleninových salátů. I to jasně směřuje k tomu, že může být vhodnou potravinou při hubnutí, a to i když mají některé její druhy poměrně větší množství cukru – naštěstí však toho přírodního.
Co dále kukuřice obsahuje?
Máme-li jasno v tom, jak kukuřice vlastně vypadá a jak ji konzumovat, je třeba říci i to, co obsahuje za zdraví prospěšné látky.
Ačkoliv téměř 80 procent každého zrna tvoří voda, určitě to není to jediné, co obsahuje. Jsou to totiž také bílkoviny, které by dnes měl obsahovat každý dietní jídelníček. Ty totiž prospívají růstu svalstva.
Obsahuje ale též esenciální aminokyseliny, nebo mononenasycené, ale také polynenasycené mastné kyseliny. Dále je to i provitamin A, nebo také vitamin B1.
Pokud je látka, které však obsahuje velmi málo, je to vitamin C. Naopak hodně má draslíku, fosforu, nebo také železa.
V čem je kukuřice prospěšná?
Dané složení je určitě důvodem, proč ji konzumovat. Dokáže například výrazně snižovat hladinu cholesterolu v krvi a tak by ji měl obsahovat zdravý jídelníček nejenom lidí s nadváhou. Výrazně ale zklidňuje i střevní sliznici a díky vláknině celkově podporuje naše trávení. Dále ale prospívá našim střevům i jinak, jelikož si dokáže poradit jak s plynatostí, tak i s bolestmi břicha. Pozitivní účinky má i v případě poškození našich ledvin, nebo také ve chvíli, kdy trpíme jak zácpou, tak i průjmem.