Zdravý jídelníček: Kaki (Khaki)

Zdravý jídelníček: Kaki (Khaki)

Ovoce kaki, nebo též khaki není v našich končinách příliš známou plodinou, ačkoliv ve světě se jedná o poměrně oblíbenou pochutinu. Roste na stromě, který nese název tomel japonský a poznáme ho hlavně podle jasného oranžového plodu, který může připomínat mandarinku nebo rajče.

Pokud je plod také něčím zajímavým, tak je to zcela určitě samotná chuť, která je velmi příjemně nasládlá, což samozřejmě znamená také větší oblibu. Pozor však na to, že je třeba jíst pouze dobře zralé plody. Ty málo zralé totiž přinášejí rizika velmi kyselé svíravé chuti. Navíc má ovoce poměrně velké množství vody, a tak může být konzumováno třeba při hubnutí, ale i ve chvíli, kdy potřebujeme doplnit zásoby vody.

Co khaki obsahuje?

Stejně jako každé jiné ovoce, i khaki obsahuje poměrně velké množství různých vitamínů, stejně jako minerálů. Pokud budeme konkrétní, tak jasně dominuje hlavně vitamin C. Tedy významný antioxidant, který by měl obsahovat každý zdravý jídelníček.

Důležité je také vědět, že ovoce obsahuje i celou řadu jiných vitamínů, stejně jako dalších prvků, které napomáhají našemu tělu k lepšímu fungování, ale i k celé řadě kvalitních antioxidačních vlastností, které může mít.

Jak je ovoce prospěšné pro naše tělo?

V první řadě to jsou jak antioxidační vlastnosti, tak to jsou také vlastnosti, díky čemuž může khaki velmi dobře napomáhat ke zlepšování obranyschopnosti našeho organismu. Pokud bude toto ovoce obsahovat také dietní jídelníček, můžeme si být jisti tím, že nám velmi dobře pomůže také trávit tuky. To je určitě dobrá zpráva pro všechny, kteří nejsou se svým tělem spokojeni. Hodí se ale také pro osoby, které mají potíže se svými játry, popřípadě i ledvinami. I těm může výrazně pomoci v tom, že eliminuje případné problémy, které mohou u těchto orgánů vznikat. Celkově tak zlepšuje jejich fungování. Ovoce ale pomůže také při trávení, jelikož má schopnost stmelovat nestrávené zbytky potravy v žaludku, která následně také putuje do střev.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.