Zdravý jídelníček: Grepy, pomeranče a další citrusy

Zdravý jídelníček: Grepy, pomeranče a další citrusy

Citrusové plody patří mezi to nejznámější ovoce, které můžeme využívat pro zdraví a krásu našeho těla. Mezi ty nejznámější nepatří jenom citrony, ale samozřejmě také grepy a pomeranče. Kromě barvy a velikosti vypadají všechny téměř stejně – tedy mají kulovitý tvar a pevnou slupku.

Konzumuje se výhradně dužina, která bývá u pomerančů sladká a u grepu nebo citronu kyselejší.

Obsahují desítky vitamínů a minerálů

Ten hlavní důvod, proč je konzumovat, je samozřejmě jejich obsah, který by měl obsahovat každý zdravý jídelníček.

Tedy abychom byli konkrétní, tak samotná dužina je plná především vitaminu C. Díky bohatému obsahu patří právě citrusy mezi jeden z nejsilnějších zdrojů.

Není to ale to jediné, co obsahují, jelikož stejně tak je k dispozici i poměrně velké množství kyseliny listové, která také prospívá našemu tělu. Kromě ní je to také široká škála vitaminů ze skupiny B.

Vše doplňují takzvané fytochemikália, které patří do skupiny antioxidantů. Pokud se o zdraví vašeho těla zajímáte, potom víte, že právě ty dokážou dobře pročistit vaše tělo.

Jak grepy a pomeranče na naše tělo účinkují?

Nejenom toto ovoce, ale i zmíněné citróny, nebo třeba limety. I ty je ovoce, které bychom si měli dopřávat. To, v čem prospívají, je určitě detoxikace, tedy vyčištění našeho těla, čímž by měl začínat každý proces hubnutí. Mimo to ale dokážou velmi dobře bojovat třeba proti různým nádorovým onemocněním, hlavně v oblasti prsu nebo kůže. Zároveň ale mají pozitivní vliv na trávení a pomáhají udržovat střevní mikroflóru. Vše doplňují také dobré antibiotické účinky a samozřejmě i to, že jsou dobrou volbou ve chvíli, kdy potřebujeme důkladným způsobem podpořit obranyschopnost našeho těla.

Díky tomu, že neobsahují žádný tuk, je navíc může obsahovat i dietní jídelníček. A to i proto, že ačkoliv obsahují jednoduché cukry, jedná se stále o nízkokalorické, tedy při dietě velmi správné potraviny, které bychom měli jíst pravidelně a dostatečně.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.