Zdravý jídelníček: Černý rybíz

Zdravý jídelníček: Černý rybíz

Když chceme zhubnout a mít skutečně dokonalou postavu, je rozhodně třeba zapracovat na tom, co jíme. Možností je celá řada a dnes platí, že bychom z našeho jídelníčku rozhodně neměli odstraňovat ani ovoce. A to třeba černý rybíz, jelikož ten má hned několik pozitiv. V první řadě proto, že má velké množství vitamínu C. A to znamená nejenom to, že dokáže velmi dobře posilovat naši imunitu, ale znamená to také fakt, že dokáže velmi dobře detoxikovat naše tělo. To znamená, že to bude fungovat správně, bude bez škodlivin, a také může zajistit i lepší spalování tuků.

Jsou i další oblasti našeho zdraví

Detoxikace a příznivý vliv na hubnutí rozhodně nejsou jediná pozitiva, která v současné době může rybíz mít. Pokud se podíváme konkrétněji, nesmíme opomínat ani to, že je spojený s úlevou při problémech, jako jsou horečky, ale i problémy s dýchacími cestami. Stejně tak je doporučován v případě, kdy trpíme revmatismem, stejně jako v situacích, kdy máme artritidu, dnu, nebo je naším problémem příliš vysoký tlak. V tomto případě je dobré, aby byl přirozenou součástí našeho jídelníčku, a to nejlépe každý den.

Jak ho konzumovat?

I zde přirozeně vyniká, jelikož množností je více než dost. Ideální volbou je jeho syrová podoba, jelikož dané bobule mají následně nejvíce vitamínů a jiných pro tělo prospěšných látek. Dále neopomíjejme také to, že není problémem z něho vylisovat jakékoliv šťávy, které jsou skvělou volbou především v létě, kdy je lze ředěné s vodou pít každý den. Využitelné jsou ale také listy, stejně jako například kořeny. V obou případech můžeme tyto části černého rybízu použít na vyrobení různých odvarů, a to v rámci následných obkladů. I to je cesta, jak z jednoho keře zpracovat v podstatě úplně vše, a to s ohledem na to, že tím výrazně prospějeme našemu tělu nejenom v oblasti jeho zdraví.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.