Základní rady pro zdravé hubnutí

Základní rady pro zdravé hubnutí

Na internetu naleznete mnoho „zaručených“ návodů na hubnutí, ale bohužel ne všechny jsou pravdivé. Já jsem vybrala pár osvědčených rad, jak začít s hubnutím a hlavně jsou zdarma. Jsou opravdu jednoduché, takže je zvládne každý. Níže se nachází několik základních ověřených rad, které byste měli dodržovat pokud chcete zhubnout a získat vaši vysněnou postavu.

1. Naučte se správně jíst – Musíte jíst menší porce a to pravidelně během dne

Během dne byste měli jíst asi každé tři hodiny. Pouze jedno hlavní jídlo a tím je oběd. Výsledkem čehož se budete cítit méně hladový a zrychlíte si tím metabolismus.

2. Pravidelné pití (Doplňování tekutin)

Při cvičení je důležité pravidelné pití (doplňování tekutin). Udává se pít asi 0,3 – 0,5 l na 10 kg živé váhy. Zabráníte dehydrataci a zlepšíte fyzický výkon.

3. Snažte se jíst i tzv. zdravé tuky

Tyto tuky jsou obsaženy ve vejcích, různých semínkách (nejvíce sezamové), olivový olej, mandle, avokádo apod. Jsou pro náš organismus velice důležité.

4. Konzumujte dostatek vlákniny

Jezte především sacharidy, které obsahují vysoké množství vlákniny. Především celozrnné pečivo, ovoce a zeleninu. Vláknina umožňuje spalování tuků.

5. Jezte jídla s vysokým obsahem proteinů

Tímto Vás samozřejmě nechceme nutit si kupovat proteinové nápoje. Stačí si kupovat kvalitní kuřecí maso. Nejlepší jsou kuřecí prsa. Kuřecí maso obsahuje velké množství bílkovin. Pro se kulturisti naučili jíst především kuřecí maso.

6. Snižujte množství přijatých tuků

Nejčastějším důvodem obezity je konzumace sladkostí a různých „chuťovek“ obsahujících tuky. Dále se nedoporučuje pití limonád obsahujících cukry.

Následující rady spojte alespoň s lehkým cvičením doma a dosáhnete vysněné postavy.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.