tipy a rady jak být fit...
Správně jíme a rychle hubneme

Vypadávání vlasů

Padání vlasů není nic neobvyklého. Během našeho života tento problém postihuje každého, a to jak muže, tak samozřejmě také ženy. Na druhou stranu právě u mužů jsou tyto problémy mnohem markantnějšího rázu. Na samotné vypadávání vlasů má samozřejmě vliv mnoho faktorů, které však souvisejí hlavně s naším tělem a s naším celkovým životním stylem. Pokud ho tedy zlepšíme, logicky tak můžeme těmto problémům účinně zamezit.

Mohou za to hormony, ale i stres

Tím hlavním důvodem, proč vlasy vypadávají, mohou být hormonální změny. U žen je to například období těhotenství, kdy tělo prochází změnami, a tak v důsledku toho tyto obtíže nastanou. U mužů to může být podobné, ale rozhodně u nich má velký vliv také dědičnost. I ta má totiž na padání vlasů vliv, a tak lze poměrně dobře a snadno poznat, zda jako muž budeme plešatět, nebo ne – stačí se podívat na našeho otce. Vliv však má i nadměrný stres, prostředí, ve kterém žijeme, a různé civilizační choroby, nebo špatná životospráva.

Denně může vypadnout až 100 vlasů

Samozřejmě padání vlasů může být přirozený proces, a takto jich denně můžeme ztratit až celých 100. Rozhodně to však stále není nic, nad čím bychom se měli znepokojovat. Pokud však v hřebenu nacházíte každé ráno mnohem větší chomáče, může to být problém. Ideálním prvním krokem je využít prášky proti vypadávání vlasů, které mohou v kombinaci s kvalitní stravou tomuto problému udělat přítrž. Ty tak působí především v tom ohledu, že dodávají jak vlasové pokožce, tak samotným vlasům látky potřebné k jejich pevnosti a odolnosti, a tak dokážou vypadávání vlasů u mužů a žen výrazným způsobem eliminovat. Samozřejmě v tomto ohledu je důležité, aby byly tyto doplňky stravy využity včas, kdy ještě mohou případné problémy eliminovat. Pokud jejich nasazení přijde pozdě, je nutné navštívit lékaře, a prodiskutovat problémy s ním.

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz