Víte, jaká je správná délka cvičení?

Víte, jaká je správná délka cvičení?

Spolu se zdravým životním stylem, který spočívá ve správné stravě, jde také ruku v ruce cvičení. To je naprosto nezbytná součást každého, kdo se chce dostat do formy. Mnoho lidí sice cvičí, ale málokdy zná onu optimální hranici, jak dlouho a jak intenzivně. Pokud se jedná o cvičení doma, doporučují odborníci zhruba 30 minut intenzivního, ideálně kruhového tréninku.

K tomu je samozřejmě nutné přidat dalších zhruba 15 minut, kdy se pouze zahříváme, protahujeme a rozcvičujeme. Takový trénink by měl být dostatečně efektivní.

Vše samozřejmě závisí na naší fyzické kondici. Ten, kdo se cvičením teprve začíná, samozřejmě čas určitě výrazně zkrátí.

Primárním účelem cvičení je zlepšit naši fyzičku, a pokud naše tělo více nezvládne, není správnou cestou ho přetěžovat jenom proto, že jsme si stanovili určitý časový limit.

Totéž by samozřejmě mělo platit i o cvičení v posilovně, kde je ideální začínat kruhovým tréninkem.

I zde platí podobné časové limity, a to zhruba 30 – 50 minut.

Je to dáno hlavně našimi svaly, které zkrátka nemusí být zvyklé na delší a intenzivnější výkony. To souvisí i s dostatkem živin, které nejenom jim samotným dodáváme.

Ať už tedy cvičíme doma, nebo zajdeme do fitness centra, je vhodné mít na paměti, že dobu určenou pro cvičení sice můžeme v případě vyčerpanosti zkrátit, ale jistě bychom neměli samotné cvičení jakkoliv odfláknout. Sice poté můžeme říkat, jak dlouho jsme cvičili, ale reálný čas fyzické aktivity byl pouze několik minut. A pokud hledáte nejúčinnější cvičení doma, mělo by vycházet z předepsaných kruhových tréninků, které jsou často k vidění v posilovnách. Jedině tak nejenom posílíte většinu svalů na vašem těle, ale díky aerobním aktivitám budete moci spalovat i své tuky, a mnohem lépe se dostanete do takové kondice, jakou jste si vždy přáli. Stačí pouze dodržovat zvolené intenzity a 30 – 50 minutové časy.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.