Posilování břišních svalů – jak mít pořádné břišáky

Posilování břišních svalů - jak mít pořádné břišáky

Pokud je oblast posilování, na kterou se mnoho lidí soustředí stále více, rozhodně to nejsou ani nohy, ani ruce. Je to posilování břišních svalů. Právě to je dnes jedním z cílů, jak dosáhnout dokonale plochého, ale také dobře vypracovaného břicha. Pokud se na posilování břišních svalů podíváme blíže, je třeba si nejprve ujasnit, jaké konkrétní svaly se zde nacházejí. Je to nejenom přímý břišní sval, ale je to i sval zevní šikmý, vnitřní šikmý a také břišní příčný. Už z tohoto jasně vyplývá, že bude existovat hned několik metod cvičení, díky kterým budou zapojeny skutečně všechny svalové skupiny a břicho tak může vypadat dokonale.

Co mít při posilování břišních svalů vždy na paměti?

Rozhodně fakt, že dané cvičení by mělo být zaměřeno na dvě hlavní cesty. Tou první je cesta posilovací, zatímco tou druhou je cesta kardiovaskulární. Pokud začínáte, je ideální přirozeně klást důraz na tu druhou. A to z důvodu, že se jedná o efektivní metodu, jak spalovat vaše tukové zásoby. Je důležité spálit tuky právě v oblasti břicha, jelikož jedině tak budou vaše vypracované svaly skutečně vidět. Ideální je takzvané aerobní cvičení, kam můžeme v dnešní době zařadit třeba plavání, běh, stejně jako to může být jízda na kole.

Druhý typ tréninku už může být zaměřený čistě jenom na klasické posilování. Tedy na to, že budete namáhat jednotlivé svalové skupiny. Díky tomu budou mít tendenci růst a posilování břicha tak může přinášet viditelné výsledky. A jaké jsou možnosti?

Základem je klasická stahovačka

Jedná se o cvik, který většina lidí zná i pod názvem sedy-lehy. Můžete ho vykonávat v podstatě kdekoliv a kdykoliv. Základem je ležet na zádech, mít pokrčené nohy a chodidla na zemi. Ruce dáte za hlavu a následně se budete zvedat k vašim kolenům. Pokud vám tento cvik nedělá jakékoliv problémy, je možné dát ruce na oblast prsou a vzít si do nich různé závaží, jako třeba činky. Díky tomu cvičení zefektivníte.

Zkuste také vytáčení boků

I tento cvik můžeme zařadit mezi ty jednodušší. Stačí si opět lehnout a ruce zastrčit pod pánev, podél kostrče. Potom zvedněte nohy. Pokud si pamatujete ze školních let cvik zvaný svíčka, nejedná se o nic jiného. Hýždě se musí odlepit od země a v tu chvíli jste v poloze, kdy můžete začít s cvičením. A to tak, že budete jednoduše vytáčet chodidla a boky střídavě doprava a doleva. I když se to zná jednoduché, jde o celkem efektivní cvik.

Pomůže také stahování lana

Při této metodě klečíte, a to zády ke kladce. Vezmete do ruky dva konce lana, ruce dáte podél hlavy a to zhruba na úroveň brady. Nyní je vaším úkolem postupně ohýbat své tělo k zemi. Důležité je nezabírat pomocí rukou, ale naopak zapojit právě břišní svaly, které byste měly při tomto cviku také výrazně cítit.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.