Kliky aneb základ pro komplexní posílení horní části těla

Cvičení doma aneb kliky pro komplexní posílení těla

Hledáte možnosti cvičení doma a nevíte, co by pro vás mohlo být skutečně ideální aktivitou, pokud je to tak, máme pro vás jeden opravdu zajímavý tip, se kterým rozhodně nemůžete nic zkazit. Máme-li být konkrétní a objektivní, máme na mysli kliky. Ty jsou jedním ze cviků, které můžete vykonávat kdykoliv, během celého dne. Nepotřebujete k tomu ani nijak výrazně velký prostor, jelikož u mnohých lidí pohodlně stačí třeba jenom dva čtverečné metry. Co se dále hodí, to už je jenom podložka, která však není nutná. A časová náročnost daného cvičení? Třeba jenom několik málo minut.

Jaké jsou možnosti?

Kliky jsou spojeny s možností toho, že nemusíte nutně zůstávat jenom u klasiky. Ta je sice velmi rozšířena a tak logicky patří mezi cestu, kterou se vydává stále více lidí. Pokud si věříte a máte na to fyzickou kondici, nezapomínejte také na to, že lze realizovat i kliky na jedné ruce. Díky nim je tak váha celého vašeho těla pouze na jedné končetině, čímž ji procvičíte mnohem intenzivněji, než si myslíte. Nezapomínejte ale ani na druhou stránku věci, což jsou kliky takzvané dámské. O co jde? Že nejste zapřeni špičkami svých nohou, ale klečíte. Tím zátěž lépe rozložíte a daný klik se tak stává mnohem jednodušším, než v rámci standardního postupu.

Proč a jak kliky realizovat?

Důvodem, proč se vydat cestou právě tohoto cvičení je to, že celkem dobře procvičíte především horní část vašeho těla. Pokud máme být konkrétní, tak to jsou nejenom ruce jako takové a svaly na nich. Je to také oblast zádového a prsního svalstva, která se při správně provedených klicích procvičuje, a tedy napíná a povoluje. A jak cvičení doma kliky realizovat? Je to snadné, jelikož mnohdy stačí vše naplánovat tak, abyste během cvičení, které by mělo trvat několik desítek minut, zvládli několik intervalů, kdy intenzivně kliky děláte a kdy odpočíváte. Může to být interval několika minutový, ale stejně tak poslouží i několik desítek vteřin.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.