Jak vznikají přebytečná kila?

Jak vznikají přebytečná kila?

Možná vás v souvislosti s hubnutím napadla otázka, jak vlastně vznikají přebytečná kila. Princip jejich vzniku je poměrně jednoduchý, a obecně se dá říci, že je to vždy, pokud je výdej energie vyšší než její příjem. Samozřejmě tomu dokáže zamezit třeba vhodný jídelníček na hubnutí, který umí tento aspekt poměrně dobře upravit.

Pokud však jídelníček správně nesestavíme, může to být problém. Zvláště potom, konzumujeme-li tučná, sladká a smažená jídla. Ta totiž obsahují mnoho tuku a energie, a vše se v našem těle ukládá.

Proč se ukládají?

Důvody toho, proč naše tělo živiny ukládá, jsou prosté. Hlavně je to v naší stravě, a to jak v její nepravidelnosti, tak i množství.

Někdy se přecpeme, jindy zase hladovíme. A to vede k tomu, že si tělo doslova řekne, že by si mělo udělat zásoby.

A tak ukládá a ukládá, to právě do tuků, které za tímto účelem vytváří.

A jakmile vše přeroste určitou hranici, hledáme možnosti jak zhubnout, abychom zase vypadali tak, jako dříve.

Ideální je samozřejmě prevence, a to nenechat celý stav zajít až tam daleko, kdy se z naší hubené postavy stane postava obézní.

Dá se tomu zabránit?

Jak již bylo zmíněno, základem je samozřejmě vhodná strava, a také dostatek pohybu. V tomto ohledu můžeme využít také prášky na zrychlení metabolismu a urychlení spalování tuků.

Přesto však hladovění také není tou správnou cestou, jelikož pokud bude tělu něco chybět, opět dojde k tomu, že jakmile danou živinu a látku dostane, uloží si ji, a to včetně energie. A poté opět nastane ten stejný kolotoč, kdy budeme hledat možnosti, jak co nejrychleji zhubnout. Je tak lepší cestou právě ukládání tuků efektivně zamezit.

Co je však nutné také dodat, že na ukládání přebytečných kilogramů má vliv i celá řada dalších aspektů, jako nemoci – ideálním příkladem je cukrovka, nebo třeba i dědické predispozice. S obojím se však dá něco dělat.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.