Jak přírodně detoxikovat a očistit organismus?

Jak přírodně detoxikovat a očistit organismus?

Co je detoxikace respektive očista organismu? Dalo by se říci, že se jedná o vyčištění, a to primárně našeho těla. Důvodů, proč detoxikovat, může být na několik desítek. Budeme-li konkrétní, potom se může jednat třeba o snahu vyčištění organismu od těžkých kovů a nežádoucích látek, o snahu odstranit volné radikály, nebo další nebezpečné látky.

Vést to může až ke zlepšení kvality našeho života, ke zlepšení činnosti vnitřních orgánů, ale stejně tak se detoxikace organismu doporučuje třeba ve chvíli, kdy chceme začít s hubnutím. Důvodů je tedy několik. Podívejme se, jak na to.

Pomoci mohou ty správné potraviny

V rámci detoxikace nám nejlépe pomohou takzvané antioxidanty v jídelníčku (recepty).

Mezi ty patří i mnohé vitaminy a pro mnohého bude jistě překvapením, že nejznámějším je vitamin C. V tomto směru tedy platí, že bychom právě pomocí něho mohli detoxikaci provést.

Obecně se v rámci klasické přírodní cesty provádí tak, že několik dní se zaměřujeme jenom na pití ovocných a zeleninových šťáv, stejně jako se zaměřujeme jenom na konzumaci ovoce a zeleniny. Do těla tak nepřichází nic špatného a nezdravého. To co v něm je se postupně vylučuje běžnými procesy, třeba močí nebo potem. Výsledkem je to, že tělo začne fungovat o mnoho lépe, než je tomu nyní.

Pomohou i speciální tablety

Samozřejmě konzumovat několik dní pouze ovoce a zeleninu je poměrně složité, stejně jako může být časově náročné připravovat z nich nápoje. Je proto dobré využívat i přírodní tablety na detoxikaci. V čem jsou výjimečné? Je to právě jich funkce, kdy nám umožní dostat do těla všechny potřebné vitamíny, minerály a antioxidanty, stejně jako z klasického ovoce. Často ale ve větším množství a také s jistotou toho, že jich bude více. Přitom stačí jediné, a to dodržet dávkování a spolknout každý den požadovanou tabletu. A kdy je detoxikace těla doporučována? Alespoň dvakrát denně, a to před začátkem podzimu a následně na konci zimního období.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.