Proč (ne)jíst hovězí maso?

Proč (ne)jíst hovězí maso?

Můžeme říci, že tento typ masa dnes patří mezi nejčastěji využívané druhy, které můžeme nakoupit a používat právě u nás. Má své zastoupení v našich kuchyních skutečně odnepaměti. Je totiž spojeno i s chovem hospodářských zvířat, primárně tedy krav. Dnes je ale využíván třeba také býk. Velkou výhodou hovězího masa je to, že lze doslova dokonale zužitkovat celé tělo krávy.

Můžeme tak využít už samotná líčka, stejně jako přední části, oblasti žeber, nebo zadní kýtu či svíčkovou, která je ideální volbou při přípravě steaků. Přední části jsou zase vhodné k dušení a přípravám guláše.

Čím je hovězí maso charakteristické?

Určitě je to také jeho barva, jelikož to hlavní, čím se může pyšnit, je barva červená. Stejně tak může být hovězí maso spojováno také s celkovou vyzrálostí, nebo tím, jaké má tukové mramorování. Toho využijeme hlavně u steaků. Některé části, jako zadní hovězí nebo svíčková však můžeme konzumovat také syrové.

Co je u masa důležité, to je také jeho křehkost. Zde hraje roli to, zda byla poražena kráva nebo býk, stejně jako hraje roli i to, zda se jednalo o prémiové plemeno, nebo jak dlouho bylo maso ponecháno svému procesu zrání. Platí, že ty nejlepší druhy mohou být křehké třeba i jako maso kuřecí.

Co hovězí kousky masa obsahují?

Zaměřme se také na to, co vlastně hovězí maso obsahuje a proč je dobré ho konzumovat. V první řadě to jsou rozhodně prospěšné bílkoviny, kterých je zastoupeno poměrně velké množství. Stejně tak je to také železo, ale také niacin, nebo také vitamin A. Poměrně výrazné zastoupení má draslík a fosfor. To vše jsou důvody, proč hovězí maso konzumovat a proč by mělo bát základem našeho jídelníčku. Hlavně z hlediska oněch bílkovin je jejich nezastupitelným zdrojem. Potěší rozhodně i to, že možností, jak ho zpracovávat a následně konzumovat je dnes skutečně více než dost a tak záleží třeba na naší chuti jako takové.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.