Fit box vynikající způsob zlepšení kondice a hubnutí

Fit box vynikající způsob zlepšení kondice a hubnutí

Nejenom klasické, ale i ty moderní sporty vás mohou dostat do formy. A jednou z takových možností je také fit box. Jedná se o kondiční cvičení, které má za cíl hlavně komplexně posílit lidské tělo. Jak už napovídá sám název, jedná se samozřejmě o sportovní aktivitu, která vychází z klasického boxu. Zde však není cílem vyhrát nad soupeřem, nýbrž je cílem skutečně dát zabrat svému tělu.

Mnozí však lekce fit boxu vyhledávají také proto, aby se dostatečně odreagovali a také proto, aby se zbavili nepříjemné negativní energie.

Zlepšíte kondici a zhubnete

Tím hlavním důvodem, proč začít fitbox cvičit, je samozřejmě hubnutí.

Jelikož se jedná o aktivitu, během které procvičujete celé tělo a musíte se neustále hýbat, vydáváte velké množství kalorií. A to samozřejmě více, než při klasických sportovních aktivitách, jako je třeba obyčejný běh, nebo aktivity podobné. Tím samozřejmě také zpevňujete postavu a dostáváte se do formy. Mnozí dokonce využívají fitbox i jako druh tréninku v rámci celé řady svých vlastních sportovních aktivit. A to proto, aby si danou přípravu dokonce zpříjemňovali.

Jak se cvičí?

Jak jsme zmínili, tento sport vychází z klasického boxu, a tak můžete čekat celou řadu různých úderů. Mimo klasiky si ale půjčuje i prvky z kick boxu a dalších bojových sportů, takže máte jistotu, že zapojujete i nohy. Jeden trénink obvykle trvá 50 – 60 minut, přičemž jeho cílem je komplexní trénink celého těla. Běžné jsou jak cviky ve volném prostoru, kdy se snažíte vysílat údery jak rukou, tak i nohou, tak samozřejmě cviky s pomůckami, kterými jsou speciální stojaté boxovací pytle. Ty jsou měkké a tak se nemusíte bát bolesti. Vaším cílem je samozřejmě jejich zasažení, což povede jak k dalšímu posilování, tak k tomu, že se dokonale odreagujete a zapomenete na běžný stres.

Sportovní aktivita je samozřejmě určena pro muže i ženy.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.