Fit box vynikající způsob zlepšení kondice a hubnutí

Fit box vynikající způsob zlepšení kondice a hubnutí

Nejenom klasické, ale i ty moderní sporty vás mohou dostat do formy. A jednou z takových možností je také fit box. Jedná se o kondiční cvičení, které má za cíl hlavně komplexně posílit lidské tělo. Jak už napovídá sám název, jedná se samozřejmě o sportovní aktivitu, která vychází z klasického boxu. Zde však není cílem vyhrát nad soupeřem, nýbrž je cílem skutečně dát zabrat svému tělu.

Mnozí však lekce fit boxu vyhledávají také proto, aby se dostatečně odreagovali a také proto, aby se zbavili nepříjemné negativní energie.

Zlepšíte kondici a zhubnete

Tím hlavním důvodem, proč začít fitbox cvičit, je samozřejmě hubnutí.

Jelikož se jedná o aktivitu, během které procvičujete celé tělo a musíte se neustále hýbat, vydáváte velké množství kalorií. A to samozřejmě více, než při klasických sportovních aktivitách, jako je třeba obyčejný běh, nebo aktivity podobné. Tím samozřejmě také zpevňujete postavu a dostáváte se do formy. Mnozí dokonce využívají fitbox i jako druh tréninku v rámci celé řady svých vlastních sportovních aktivit. A to proto, aby si danou přípravu dokonce zpříjemňovali.

Jak se cvičí?

Jak jsme zmínili, tento sport vychází z klasického boxu, a tak můžete čekat celou řadu různých úderů. Mimo klasiky si ale půjčuje i prvky z kick boxu a dalších bojových sportů, takže máte jistotu, že zapojujete i nohy. Jeden trénink obvykle trvá 50 – 60 minut, přičemž jeho cílem je komplexní trénink celého těla. Běžné jsou jak cviky ve volném prostoru, kdy se snažíte vysílat údery jak rukou, tak i nohou, tak samozřejmě cviky s pomůckami, kterými jsou speciální stojaté boxovací pytle. Ty jsou měkké a tak se nemusíte bát bolesti. Vaším cílem je samozřejmě jejich zasažení, což povede jak k dalšímu posilování, tak k tomu, že se dokonale odreagujete a zapomenete na běžný stres.

Sportovní aktivita je samozřejmě určena pro muže i ženy.

Móda pro plnoštíhlé

PUMA Tričko černá / bílá

929 

Móda pro plnoštíhlé

s.Oliver Tričko khaki

599 

Móda pro plnoštíhlé

TOMMY HILFIGER Tričko černá

719 

Móda pro plnoštíhlé

TOMMY HILFIGER Tričko bílá

969 

Móda pro plnoštíhlé

TOMMY HILFIGER Tričko bílá

1 229 

Móda pro plnoštíhlé

s.Oliver Tričko khaki

459 

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.