Cvičení v těhotenství doma

Cvičení v těhotenství doma

Období těhotenství je pro každou budoucí matku určitě velmi zajímavým časem. Samozřejmě že se během něho věnují jak péči o domácnost a o budoucího potomka, tak o péči o sebe. V tomto ohledu platí, že je velmi oblíbené také cvičení v těhotenství doma. Pokud vás daná možnost zajímá, podívejme se na to, proč vlastně cvičit a také na to, jak vlastně cvičit.

Jedině tak budete mít jistotu spojenou s tím, že uděláte něco jak pro své zdraví, tak i pro zdraví vašeho miminka. Samozřejmě důležité je zohlednit i to, že vaše postava není jako dříve a tak je v souvislosti s ním nutné hledat hlavně šetrnější metody samotného cvičícího cyklu.

Proč je cvičení pro těhulky doma tak důležité a vyhledávané?

Podívejme se nejprve na několik důvodů, proč vlastně cvičit. V první řadě je důvodem to, abyste si i v období těhotenství mohli udržovat svou fyzickou kondici a abyste měli jistotu spojenou s tím, že vše zvládnete i později. Stejně tak je cvičení v těhotenství doma důležité i proto, že se pomocí některých cviků můžete velmi snadno a velmi dobře připravit na období porodu. Ten je poměrně náročnou záležitostí a tak je třeba myslet na to, abychom byli skutečně připraveni. Posledním důvodem cvičení během těhotenství je to, abychom naše tělo dostali do formy pro věci, které přijdou ve chvíli, kdy se náš potomek narodí.

Jaké jsou množnosti? Je to jednoduché

Důležité je vědět, že cvičení v těhotenství doma není složité. I když se může zdát, že vás bude omezovat bříško, není tomu tak. Podívejme se proto na několik základních cviků. Dobré je například ležet na zádech a pomalu a v potřebných intervalech zvedat pánev. Stejně tak lze ležet na boku a nataženou nohu zvedat vzhůru. Dobré jsou ale také cviky s různě velkými míči. Na nich můžete například sedět, stejně jako je možné na nich i ležet. I to jsou cviky, které vám mohou v období těhotenství pomoci. Kromě podobných balančních pozic to ale mohou být třeba i cviky posilovací, kdy si stoupnete na všechny 4 a následně vysunete ruku dopředu a nohu dozadu. I to je jeden ze zajímavých cviků.

Cvičení pro těhotné, jak cvičit v těhotenství?

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.