Cvičení doma s činkami

Cvičení doma s činkami

Různých možností, jak můžeme doma cvičit, je hned několik. Někdo dává přednost cvikům aerobním, někdo zase raději volí přímé posilování. Pokud se zaměříme přímo na něho, tak mezi nejoblíbenější cesty rozhodně patří cvičení doma s činkami. To je v podstatě jeden z hlavních směrů, kterým se můžeme vydat, pokud chceme nadobro vynechat posilovnu. Výhody jsou zřejmé, a to možnost cvičit jak se nám to hodí, stejně jako možnost cvičit kdy se nám to hodí. A jelikož různé sady činek jsou dnes velmi dobře dostupné, není rozhodně žádným problémem danou možnost zkusit a využít ji k tomu, abychom zapracovali na své postavě.

Činek jsou různé druhy

Zajímavé je na cvičení doma s činkami také to, že dnes existují různé druhy činek, které můžeme využívat. Mezi nejznámější a jistě také nejrozšířenější cestu zcela určitě patří ta, která je spojena s činkami jednoručkami. Zde nejde o nic jiného, než o poměrně efektivní cvičení, kdy procvičujeme naše ruce. Může to být ale i činka na vzpírání, kterou lze i v domácích podmínkách snadno využít. Třetí možnost je poměrně mladá, ale také o ní platí, že je rozšířená a zajímavá. Jedná se o takzvané činky s označením kettlebell. I ty jsou svým způsobem zajímavé a je možné se na ně zaměřit a začít je využívat.

Cvičení s činkami respektive s činkou kettbel je vhodné jak pro ženy, tak i pro muže začátečníky. Cvičením doma s činkami kettbell můžete posilat biceps, triceps i prsa.

Nejenom horní polovina těla

Mnoho lidí se domnívá, že cvičení doma s činkami je zaměřeno jenom na horní polovinu těla. Rozhodně tomu tak není. Je sice pravdou, že to jsou hlavně ruce, které činky drží a které tak procvičujeme primárně. Zaměřit se ale můžeme i na spodní polovinu našeho těla. Tedy na naše nohy Stačí si vzít dané činky do rukou, čímž mnohem výrazně zvýšíme zátěž, které na ně bude působit. Poté už stačí realizovat třeba výpady, stejně jako dřepy, nebo i řadu dalších možností. Doslova tak procvičíme, ale také zpevníme celé naše tělo. A to doma, s investicí pár stovek nebo tisíců korun.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.