Cvičení doma proti bolesti zad

Cvičení doma proti bolesti zad

Bolesti zad patří mezi tzv. civilizační choroby a setkalo se s nimi až 80% lidí alespoň jednou v životě. Jsou dokonce častější, než bolest hlavy. Cvičení doma proti bolesti zad můžete provádět i doma velmi efektivně. Bolesti zad jsou asi jen čtvrtinově způsobeny skutečným onemocněním páteře, zbytek je následkem špatných životních návyků při práci, ale i v běžném životě.Pročtete si následující článek a získáte několik ověřených rad, jak bojovat proti bolesti zad.

1. Posilování břišních svalů
Posilování břišních svalů je velmi důležité pro správné držení těla. Břišní svaly drží pletenec pánevní. Dokáží poskytnout podporu páteři. Lidé, kteří mají ochablé břišní svaly, mají nepřirozené zakřivení páteře a to má za následek bolest zad. Stačí pouhých 10-20 minut denně cvičení doma a budete mít pevné svalstvo na břiše.

2. Plavání
Asi nejlepšími sporty na bolavá záda jsou plavání a veslování. Voda odlehčuje zátěž, kterou musí páteř nosit. Velmi důležitý je taky styl plavání. Například znak a kraul je velmi dobrý. Dále je dobré využívat veslovací trenažér na posílení zádových svalů a uvolnění páteře.

3. Běhání po měkkém povrchu
Běh velmi prospěšný jak pro organismus, tak i pro vaši kondici. Ale může i škodit, protože běhání na tvrdém povrchu zatěžuje páteř velmi moc. Běh se doporučuje především na trávníku, lesních cestičkách nebo na písku.

4. Sezení na míči
Pro toto „posilování“ je potřeba nafukovací míč. Doporučujeme si koupit velký míč. I krátké sezení na míči vám prokáže větší službu než válení se na gauči. I když budete mít narovnané záda. Míč vám nedovolí sedět špatně, protože na něm musíte držet stabilitu a tím vlastně posilujete svalstvo. Toto „cvičení doma“ je nenáročné, protože sedíte pouze na míči.

5. Nekupujte tvrdou postel
Fámě s tvrdou postelí, která kolovala mezi našimi prarodiči, je konec. Tvrdá postel (matrace) způsobuje deformaci páteře. Kupte si postel (matraci), která je vám pohodlná. Neměla by být ani příliš měkká, protože měkké postele (matrace) způsobují problémy s páteří.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.