tipy a rady jak být fit...
Správně jíme a rychle hubneme

Pozitivní účinky zeleniny na organismus

Není nic nového, že nejenom ovoce, ale samozřejmě i zelenina je pro naše tělo velice přínosná. Její konzumace se doporučuje nejenom ve chvíli, kdy chceme realizovat skutečně zdravé hubnutí, ale doporučuje se každému, jelikož by měla být nedílnou součástí naší pestré a rozhodně kvalitní stravy. Každá zelenina je však jiná, a tak má jiné účinky. Na imunitu jako takovou je doporučován například česnek, ale také cibule, petržel, popřípadě také chřest, která však zatím nemá tolik prostoru na našich stolech.

Pozitivní účinky zeleniny na organismus

Předcházejte různým problémům

A jelikož žijeme v době civilizačních chorob a v prostředí, které rozhodně není nijak příznivé, bude se hodit třeba brokolice, která má významné antioxidační vlastnosti. Podobně je na tom také pór, nebo obyčejné bílé zelí, či oblíbená rajčata. Ty tak mohou být základem třeba mnohých zeleninových salátů, které často obsahuje kvalitní jídelníček na hubnutí. Z hlediska prospěšnosti k našemu tělu je však dobré zmínit také červenou řepu, která má pozitivní účinky hlavně v oblasti našeho krevního oběhu. Podobně je na tom i špenát, který dokáže výrazným způsobem snižovat krevní tlak, a to díky obsahu takzvaného kalia.

Mnoho různých vitamínů

Co je však z hlediska stravy jako takové neméně důležité, to je i obsah vitamínů. Rozhodně tak neplatí, že by je obsahovalo pouze ovoce. Navíc je zelenina dobrou cestou k tomu, jak zhubnout, protože obsahuje minimum kalorií. A tak dostatek vitamínů B, C, A i E obsahuje třeba cibule, v česneku poté najdeme kombinaci A, B1, B2 a C, a vyhledávané brambory nabídnou vitamíny C a B, které jsou obsaženy také v mrkvi, kde je doplňuje i A. Obecně se tak dá říci, že každý kousek zeleniny má jinou skladbu vitamínů a minerálů, a tak čím více ji budeme konzumovat a čím pestřeji kombinovat, tím zdravější bychom měli být, což se rozhodně podepíše i na naší kondici.

Image:rakratchada torsap/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz