tipy a rady jak být fit...
Správně jíme a rychle hubneme

Jaký vliv má ovoce na lidské tělo?

Již od útlého věku nám je doporučována konzumace ovoce a také zeleniny. A už to samo o sobě je určitě znakem toho, že je pro naše tělo konzumace těchto potravin velmi prospěšná. A to nejenom v případě, kdy je cílem vašeho snažení zdravé hubnutí, ale zkrátka v případech, kdy chcete, aby vašemu tělu nic nechybělo. Spolu s tím platí, že každé ovoce má jiné pozitivní účinky, a tak je ideální kombinace různých druhů. Například v době diety může být ideální možností ananas, popřípadě také banán, který je považován i za výborné antidepresivum.

Jaký vliv má ovoce na lidské tělo?

Různé vitamíny a minerály

Rozhodně známý je i fakt, že ovoce je bohaté na vitamíny a minerály. Například třešně mají dostatek vitamínu C, a také draslíku. Kromě toho dokážou čistit naše tělo, a mají pozitivní vliv na ledviny. Velmi bohatý na vitamín C je však téměř každé citrusové ovoce, a to pomeranče, citrony, nebo i grapefruit. Tím nejzdravějším ovocem jsou však hrozny, které mají kromě dostatku draslíku také výrazné množství vitamínu C, E a také vlákniny. Navíc mají antioxidační vlastnosti. Ty se hodí i v případě, kdy máme jídelníček na hubnutí, a potřebujeme před jeho započetím svůj organismus kompletně a samozřejmě také dokonale pročistit od různých škodlivin.

Dejte šanci i ovoci, které roste hojně i u nás

Velmi prospěšné jsou třeba také jablka, se svým obsahem vlákniny. Rozhodně mají pozitivní účinky na naše střeva. Podobné ovoce, kterým jsou hrušky, mají zase výrazně pozitivní vliv na naše močové cesty. Oproti tomu chutné jahody jsou velmi výrazným přírodním afrodiziakem. Mimo to pomáhají i při revmatismu. Rozhodně lze však říci i to, že vám ovoce může pomoci i v případě, že nevíte, jak zhubnout. Může totiž být hlavně ideální náhražkou různých sladkostí, které na hubnutí rozhodně nemají nijak pozitivní vliv. Právě naopak. A navíc díky ovoci udržíte své tělo jak zdravé, tak samozřejmě také čisté.

Image:Serge Bertasius Photography/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz