tipy a rady jak být fit...
Správně jíme a rychle hubneme

Jak jíst při zdravé dietě?

Držet dietu je rozhodně správná cesta k tomu, jak se konečně zbavit přebytečných kilogramů, které mohou hyzdit naše těla. Ne každá dieta je ale tou správnou. Sami byste totiž měli být schopni držet tu, která je založena na dlouhodobějším, a hlavně přirozeném hubnutí. Ideální je v tomto ohledu zdravý a dietní jídelníček. Právě ten je totiž cestou k přirozenému hubnutí, a jasně tak ukazuje, jaká jídla a kdy máme jíst.

Jak jíst při zdravé dietě

Pestrost stravy je velmi důležitá

Co by mělo být základem samotné této dietní stravy, to je jistě celková pestrost jídelníčku. Právě díky ní tak tělo získá potřebné živiny. Chybět by tak neměla vláknina ve formě celozrnného pečiva, bílkoviny z masa nebo mléčných výrobků, sacharidy z rýže a těstovin, popřípadě i vitamíny z ovoce a zeleniny. To vše je základ jídel, která bychom měli jíst, pokud je naším cílem především zdravá strava</strong>. Rozhodně je však nutné dodat, že podobná jídla nás nikdy nespasí, pokud nevíme, v jakém množství a kdy je máme konkrétně jíst. Jedině poté můžeme kýženého efektu dosáhnout.

Jídlo je třeba rozložit po celý den

Základem je pravidelnost. Bez ní k hubnutí nedojde, a to i kdybychom se snažili sebevíc. Každý vytvořený dietní jídelníček tak počítá s tím, že je jídlo rozkouskováno do 5 – 6 porcí, a to v průběhu celého dne. A v dané časové úseky bychom je měli také konzumovat. Díky tomu tak tělu dodáváme vše, co potřebuje, a zároveň eliminujeme pocity hladu. A právě to je kombinace, která zaručeně funguje.

Na co si dát pozor?

A pokud jsme zmínili to správné, rozhodně je třeba upozornit i na to nesprávné. Tím jsou nejenom tučná, přeslazená, nebo smažená jídla, ale třeba špatný režim, který vede k přejídání. Ani zdravá výživa nás v tomto ohledu nespasí, jelikož hladovění v kombinaci s nesprávným dávkováním stravy může sice krátkodobě snížit váhu, ale později ji zase opět nabereme. Kdo slyšel o známém jo-jo efektu, tak ví, že právě ten je tím správným příkladem.

Image:patpitchaya/FreeDigitalPhotos.net

 • Kontaktní údaje

  Martin Chrástek
  Příčná 804
  Ostrožská Nová Ves
  IČ:00992071
  Email: jsem@chrastekmartin.cz