Bolí vás klouby? Jaké přípravky byste měli užívat?

Bolí vás klouby Jaké přípravky byste měli užívat

Bolest kloubů trápí v průběhu života valnou většinu lidí. Lidé trpí sníženou pohyblivostí, trápí je otoky a mnohé další problémy související s bolestí kloubů. Příčinou těchto problémů bývá ve většině případů osteoartróza popř. artritída, která už netrápí pouze starší lidi, ale také děti a sportovce.

Jak nemoc osteoartróza vypadá?

Tato nemoc postihuje téměř všechny klouby lidského těla a snižuje jejich pohyblivost. V krajních případech může člověk ztratit pohyblivost úplně. Nejčastěji tato nemoc postihuje kolena, kyčle a také prsty na rukou. Při této chorobě se začíná odbourávat chrupavčitá tkáň v kloubech a dochází ke změnám na povrchu kostí. Struktura celé chrupavky se postupně „bortí“ a kvůli tomu se snižuje pohyblivost kloubů a přichází bolest. Nemoc osteoartróza je způsobena opotřebením kloubů.

Jak vypadá artritida?

Lidé si často pletou osteoartrózu a artritidu, ale je zde jeden podstatný rozdíl. Artritida není způsobena opotřebením kloubů, ale zánětem kloubů. Jedná se o stav, kdy vlastní imunitní systém napadá vlastní zdravou tkáň.

Co by měl správný kloubní přípravek obsahovat?

Mezi nejdůležitější látky, které musí každý funkční kloubní přípravkem obsahovat patří glukosamin, chondroitin, kolagen, vitamín C (popř. vitamín D) a případně také selen.

Glukosamin – jedná o látku, která je tělu vlastní a je jedním ze základních stavebních kamenů chrupavek. Glukosamin také stimuluje tvorbu kolagenu.

Chondroitin – chondroitin podporuje tvorbu pojivových tkání okolo chrupavek

Kolagen – jedná o základní stavební složku chrupavek, šlach a kostí

Vitamín C (Vitamín D) – tyto vitamíny pomáhají k tvorbě kolagenu a zachovávají správnou funkci kostí a kloubních chrupavek

Selen – jedná se o protizánětlivý antioxidant, který zlepšuje odolnost organismu proti ubývání chrupavek

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.