6 tipů, jak se motivovat k fitness cvičení

6 tipů, jak se motivovat k fitness cvičení

Motivace je největším nepřítelem většiny cvičících. Bez motivace nelze dosáhnout nejlepších výkonů a výsledků. Chybí vám motivace do cvičení nebo vás přestane cvičení po pár týdnech bavit? Na následujících řádcích vám představím, jak se motivovat do cvičení doma nebo i v posilovně.

Několik tipů a triků, jak se motivovat nejen do cvičení:

1. Stanovení reálných cílů
Nastavte si pevný rozvrh, který budete vždycky dodržovat. Cvičení je nejvhodnější okolo 16-17h, kdy má člověk nejvíce energie, takže se to dá v pohodě skloubit s prací.

2. Stanovte si cvičební plán
Velmi důležitým bodem při cvičení doma i v posilovně je cvičební plán, kde si rozepíšete všechny cviky, které budete daný den provádět. Tento plán byste měli být schopni dodržet.

3. Sparring partner
Sparring partner neboli parťák do posilovny může také fungovat jako určitá motivace. Pokud jako motivace nefunguje, tak se alespoň nebudete při pauzách mezi jednotlivými cvičeními nudit.

4. Odměny
Odměny fungují stejně jako při výcviku psa. Pokud cvičíte dostatečně tvrdě a třeba si dáte během tréninku i něco navíc, odměňte se. Formy odměn je několik: horká vana, nové oblečení atd.

5. Hudba a filmy
Velmi dobré, před cvičením, je prohlédnout si na http://www.youtube.com nějaká videa nebo shlédnout např. film Rocky (6 dílů). Dále vás může motivovat hudba např. z Rockyho.

6. Staré oblečení
Dalším velmi dobrým a hlavně fungujícím motivátorem je staré oblečení, do kterého se již bohužel nevlezete. Stačí ho položit někam, kde bude neustále na očím a máte o motivaci postaráno.

Výše uvedené tipy patří ve většině mezi osvědčené, ale pamatujte na to, že né každému budou vyhovovat. Proto musíte najít své „motivátory“ do cvičení.

Podpořte prosím náš článek lajkem, sdílením nebo komentářem, děkujeme.